× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

На Вінниччині військові та їхні сім’ї зіграють у п’єсі Карпенка-Карого “Сто тисяч”. ВІДЕО

На Вінниччині працює театр, у якому грають учасники бойових дій, члени їх сімей та волонтери. Такий проєкт є частиною реабілітації військових, задля їхньої інтеграції у життя, зокрема й культурне.

Як повідомляє у своєму відео “UA: Вінниця”, Барський міський художній театр працює діє з 2017, а репетиції п’єси за участі АТОвців розпочалися з липня. У складі творчої трупи —  сім акторів, четверо з них — учасники АТО та ООС. “П’єса “100 тисяч”: реабілітація учасників АТО засобами театрального мистецтва” — це цілий проєкт, який передбачає підготовку п’єси, а також гастролі по Україні.

Режисерка театру Ірина Дєдова каже, що працювати з акторами/атовцями надзвичайно цікаво, адже вони бачили те, “що ми і близько не бачили”:

— Це глибинні, відповідальні і дуже особливі люди — каже пані режисерка. — За кожним з ним стоїть така історія, яку не переповісиш.

Ролі Романа, сина багато селянина, та Мотрі, бідної наймички, грає сімейна пара Анастасія та Олег Матвієнко: у реальному житті він — військовий, а вона — із сім’ї військових. 

 

Також у п’єсі бере участь 42-річний Олексій Голубков, військовий ЗСУ, у 2014-2015 роках служив в «Айдарі». Він каже, що творчість — одна з речей, які можуть вилікувати душевні рани.

— Всі ми повернулися з пораненими душами. Хтось тілесно получив поранення, хтось ні – але всі ми маємо поранені душі. Їх гоять три речі: сім’я, робота і творчість. Я захотів долучитися до такої творчості, — каже пан Олексій, який у п’єсі грає роль Савки.

Як розповідає керівник проєкту Роман Григор’єв, ця вистава є досить актуальною і для сьогодення. Головна тема п’єси, пояснює пан Роман, це земля, за яку боролися як тоді, так і зараз.

Театральний проєкт підтриманий Українським культурним фондом, який виділив для втілення цієї ідеї 337 тисяч гривень. Виставу покажуть у Бару на початку жовтня,  адалі театр поїде з виставою на гастролі — до Вінниці, а також на захід та схід України.

Фото – скріншоти отримані з відео “UA: Вінниця”

Автор: Олеся Яненко

Поділитись публікацією
Вгору