× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

На Вінниччині відновлюють повстанську криївку часів Української революції

На Вінниччині хочуть відтворити повстанську криївку періоду 1920-1922 років.

Як повідомляється в групі “Кипорів Яр – місце Героїв”, минулої суботи в Літинському районі розпочалось відновлення повстанської криївки. Вважається, що в 1920-1922 роках Кипорів Яр був місцем діяльності повстанських отаманів Якова Гальчевського та Якова Шепеля. Саме в лісі в районі Кипорового Яру вони облаштували собі табір.

Акція з відновлення криївки приурочена до Дня Героїв – свята вшанування українських вояків, борців за волю країни.

В суботу, 19 травня, волонтери зібрались біля пам’ятного хреста між селами Упадівка і Пиківська Слобідка. Протягом кількох днів вони займались відновленням повстанської криївки в лісі.

Сьогодні вшанували українських повстанців у Кипоровому Яру, біля пам’ятного хреста між Уладівкою і Пиківською Слобідкою. Були представники Вінниці, Хмільника, Літина, Уладівки. Вшанували козаків і їхніх отаманів хвилиною мовчання, священник УПЦ КП відправив панахиду, були короткі виступи і спільне виконання національного славня, – йдеться у дописі Володимира Барцьося, депутата облради та одного з ініціаторів акції.

Організатори відновлення криївки зазначають, що їхнім завданням є належне вшанування героїв Кипорового Яру та збереження пам’яті про визвольну боротьбу на Вінниччині. Коли роботи зі створення криївки буде завершено, там планують облаштувати туристичний об’єкт. Ним опікуватимуться літинські та упадівські волонтери.

Фото з групи “Кипорів Яр – місце Героїв”

Автор: Микола Геркалюк

Поділитись публікацією
Вгору