На Вінниччині відновлять історичний палац за понад вісім мільйонів гривень

В Мурованих Курилівцях планують відновити палац XІХ століття. На реконструкцію витратять більше восьми мільйонів гривень.

Департамент будівництва, містобудування та архітектури Вінницької ОДА розмістив тендер на сайті Держзакупівель щодо реставрації пам’ятки архітектури національного значення “палац”. Мова йде про палац Комарів, побудований в 1805 році. Раніше там був замок, який належав польській родині Чурилів. Після поділів Речі Посполитої російська влада передала територію польському шляхетському роду Комарів. Оскільки старий замок не піддавався реставрації, на його місці Станіслав Комар побудував палац.

Відповідно до тендеру очікувана вартість закупівлі становить 8 326 356 гривень. Кінцевим строком виконання робіт зазначено 31 грудня цього року. В палаці планують оновити покрівлю, замінити перекриття та встановити нове огородження на балконі. Передбачається, що відреставрований фасад виглядатиме як при первинному будівництві. Додатково замовлені роботи з відновлення карнизу, колон та оригінальної ліпнини, встановлення заземлювачів для захисту від блискавок та вогнезахисна обробка дерев’яних елементів горища.

Кінцевий строк подання пропозицій 6 червня. Хто саме займатиметься реставрацією пам’ятки архітектури визначать наступного дня.

Фото: Вікіпедія

Автор: Микола Геркалюк

Поділитись публікацією
Вгору