На Вінниччині відновлять дві міжнародні траси

Уряд запускає програму з розвитку українських доріг. Серед іншого планують ремонт декількох трас, що пролягають через Вінниччину.

Як повідомляє сайт Вінницької ОДА, 21 березня на засіданні Кабміну затвердили Державну цільову економічну програму розвитку автомобільних доріг загального користування державного значення. Вона розрахована на чотири роки, з 2018-го по 2022 рік. Це перший в історії України такий масштабний довгостроковий план з відновлення доріг та розвитку транспортної мережі. Загальний обсяг фінансування програми становить 298,349 мільярдів гривень, з яких 178 мільярдів – за рахунок Державного дорожнього фонду, а 113,8 мільярдів – за рахунок інших джерел.

Відновлення автошляхів розпочалось ще минулого року, тоді відремонтували більше 2 тисяч кілометрів доріг. Цього ж року на ремонтні роботи виділяють 45,7 мільярдів гривень і планують розпочати роботи на 218 об’єктах. Це більше 3 тисяч кілометрів доріг.

Також впроваджується 4-рівневий контроль якості реконструкції та будівництва автошляхів. Це означає збільшення термінів гарантійних вимог: п’ять років для середнього поточного ремонту і десять років для капітального ремонту. А недоліки, які будуть виявлені після перевірки якості робіт мають бути виправлені коштом виконавців робіт.

Серед семи автошляхів міжнародного значення, де здійснюватимуться роботи, через Вінницьку область пролягають наступні:

  • М-12 – Стрий-Тернопіль-Кропивницький-Знам’янка – 428 км;
  • М-21 – Виступовичі-Житомир-Могилів-Подільський – 238 км.

На трасі М-21 продовжиться виконання ремонтних робіт на відрізку Житомир-Вінниця.

Читайте також: Частину траси М-12 на Вінниччині ремонтуватимуть за понад 190 мільйонів

Очікується, що виконання Державної програми створить 55 тисяч робочих місць в дорожній галузі, будівельній індустрії, дорожньому машинобудуванні та сфері обслуговування об’єктів придорожньої інфраструктури. Сумарний економічний ефект для економіки країни від реалізації програми становитиме 984 мільярди гривень.  

Фото: Економічна правда, Вінницька ОДА, http://autoua.net

Автор: Vежа

Адміністрація сайту

Поділитись публікацією
Вгору