На Вінниччині відкрили новий сміттєвий полігон за 13 мільйонів

Новий полігон ТПВ у Тульчині з потужністю майже 20 тисяч кубометрів побудували спільно з швейцарцями.

Як повідомляє облдержадміністрація, тут облаштовано дренажну систему, під’їзні дороги, вагову, освітлення та пожежні резервуари, встановлено огорожу, побутовий вагончик та вагончик для обслуговування. Усе це було зроблено в рамках проекту, реалізованого за підтримки Швейцарсько-українського проекту з децентралізації DESPRO.

Понад 70% вінничан сортують сміття: «ЕкоВін» показав, як на звалищі пораються з відходами. ФОТО

Будівництво полігону обійшлося в 13,1 мільйонів гривень, з них: 9,4 мільйонів – кошти DESPRO, 3 мільйони – ресурс обласного бюджету та 700 тисяч – з міського бюджету. Крім того, було проведено перший етап рекультивації існуючого полігону та придбано за кошти DESPRO бульдозер Caterpillar для ущільнення відходів за 1,6 мільйона гривень.

У Тульчині також впровадили роздільне сортування сміття, тож наступним етапом проекту має  стати облаштування сортувальної станції.

Загалом до кінця 2017 року на території Вінницької області мають намір запустити шість сміттєсортувальних станцій.

  • У серпні ми плануємо відкриття першого регіонального полігону та станції сортування сміття в Мурованих Курилівцях, – каже голова облдержадміністрації Валерій Коровій. – Ми хочемо зробити його зразковим, проектом, який був би прикладом для інших територій. Поряд з цим, сьогодні опрацьовується комплекс питань, пов’язаних з переробкою твердих побутових відходів у містах Бар, Калинівка, Липовець, дуже активно працюють в цьому напрямку також Іллінці та Гайсин.

І поки у Тульчині відкривали полігон, куди звозитимуть сміття також з Кинашівської та Суворіської сільських громад, у Бершадському районі на території двох сільських рад Державна екологічна інспекція у Вінницькій області виявила несанкціоноване звалище відходів та порушення на санкціонованому.

Варто нагадати, що Вінницька область – єдина в Україні в 2015 році отримала грант на реалізацію спільного проекту з італійцями в напрямку підвищення та вдосконалення професійних навичок з управління відходами. Термін дії проекту закінчується 31 серпня 2017 року. Вартість проекту – 79 714 євро, з яких  39 755 євро – грантові кошти, а решта – власний внесок учасників.

З 1 січня 2018 року в Україні діятиме заборона на захоронення несортованого сміття, тож область має завершити всі необхідні процеси з сортування відходів до кінця 2017-го. За інформацією департаменту житлово-комунального господарства, енергетики та інфраструктури облдержадміністрації, всього на Вінниччині сьогодні – 784 пaспoртизoвaних пoлiгoнів.

Фото vin.gov.ua, vindei.gov.ua 

Позначки: , , , , , , , , , , ,

Автор: Валерія Жовтун

Поділитись публікацією