× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

На Вінниччині від дифтерії щеплені лише 47% малюків: МОЗ закликає не чекати спалаху хвороби

У 2017-му році в області від недуги було вакциновано менше 50% дітей до одного року. Однак випадків захворювання на дифтерію минулі роки не фіксували.

Про це повідомляє Головне управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області на власному сайті:

  • «На території Вінницької області впродовж останніх двох років випадків захворювання на дифтерію не реєструвалося. Варто відмітити, що у 2017 році (як і у попередні роки) щеплення від цієї страшної недуги отримало всього 47% дітей до року. Тож слід замислитися щодо необхідності проведення щеплення собі та своїм дітям!».

Відзначимо, що на фоні основної теми про спалах захворюваності на кір в країні, у ЗМІ почала з’являтися інформація про те, що українців може очікувати подібна ситуація з дифтерією. Окрім того, вже зараз робити щеплення від дифтерії закликає очільниця МОЗ Уляна Супрун. Фахівці відзначають, що смертність при недузі досить висока:

  • При дифтерії без лікування сироваткою вмирає 50%, а з сироваткою смертність складає 10-15%, – повідомляють у Держпродспоживслужбі.

Читайте також: Вінничани вимагають карантину в школах, влада стверджує – епідемії немає

Експерти відзначають, що хвороби мають свою циклічність повторення, а у зв’язку з низьким рівнем вакцинації українців «пророкують» нову загрозу:

  • Оскільки спалахи дифтерії повторюються кожні 15-25 років, а останній спалах цієї хвороби в Україні був на початку 90-х років, то дифтерія вже є не потенційною, а цілком реальною загрозою для дітей та дорослих.

Крім того, за словами очільниці МОЗу Уляни Супрун, уникнути епідемій можливо лише при вакцинації 98% населення.

Дифтерія – “дитяча” хвороба, що вражає дихальну систему, а ще серце, нирки і нервову систему. Інфекція передається повітряно-крапельним шляхом, а захворювання проявляється у вигляді ангіни.

Особливість щеплення від дифтерії полягає ще й в тому, що для утворення імунітету доведеться пройти щеплення три рази в перший рік життя, а потім через рік та в шість років – ревакцинація. Далі щеплення необхідно робити кожні 10 років протягом всього життя.

В публічному середовищі про проблеми з вакциною від дифтерії заявив відомий лікар Комаровський:

  • Нещодавно Індія нам таки дала кілька доз протидифтерійної сироватки. Буде дифтерія – ці дози закінчаться за два дні,  – розповів у себе на Youtube-каналі Комаровський.

Однак за інформацією МОЗ, станом на 1 січня 2018 р. в Україні наявні 2,7 млн доз вакцини АКДП, 700 тис доз АДП та 6,1 млн доз АДП-М.

  • Для лікування дифтерії в Україні наявні 900 доз протидифтерійної сироватки, які як гуманітарну допомогу Україна отримала наприкінці 2017 року, – пояснюють у Міністерстві охорони здоров’я.
  • Також на 2018 рік МОЗ заклав в бюджет 40,2 млн гривень для закупівлі сироваток та імуноглобулінів для лікування хворих на небезпечні інфекційні захворювання, що супроводжуються високим рівнем смертності, серед яких і дифтерія.

Детальніше про наявну кількість вакцин у регіонах, зокрема у Вінницькій області можна ознайомитися ТУТ.

Фото dzieckoimy.pl

Автор: Валерія Жовтун

Поділитись публікацією
Вгору