× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

На Вінниччині вдруге влаштують фестиваль “Батозька битва”. ВІДЕО

Цьогоріч у Тростянецькому районі вдруге відбудеться фестиваль, що присвячений одній з подій національно-визвольних змагань, а саме Битві під Батогом. Концерти, майстер-класи, ярмарок та козацькі забави знову відбуватимуться в селі Четвертинівка.

Як повідомляє сайт Вінницької ОДА, фестиваль “Батозька битва” триватиме три дні – з 1-го по 3 червня. Майже всі заходи відбуватимуться на другий день фестивалю. Під час першого та останнього днів плануються лише заїзд/виїзд учасників та екскурсії.

Би́тва під Батого́м (22-23 травня (1-2 червня) 1652 року) — бій союзної армії Війська Запорозького і Кримського Ханства під проводом Богдана Хмельницького проти війська Речі Посполитої під командуванням Марціна Калиновського. Битва була однією з важливих подій в ході Хмельниччини, завершилася перемогою союзників.

Відбулася під горою Батіг біля сучасного села Четвертинівки Тростянецького району на Вінниччині.

Організатори влаштують ярмарок етно-виробів, виставку творів народних майстрів. Вінницький обласний краєзнавчий музей надасть частину своєї колекції для виставки козацької зброї. Паралельно із цим влаштують виставку сучасної зброї, яку використовували під час бойових дій на сході країни.

Всі охочі зможуть долучитись до майстер-класів з гончарства, ковальства та спробувати себе в реконструкторському мистецтві. Поряд з майстер-класами виступатимуть кобзарі, а козаки демонструватимуть вправність у верховій їзді. Для тих, хто не хоче сидіти на місці, влаштовуватимуть екскурсії місцями козацької слави в районі села Четвертинівка, де, власне, і відбуватиметься фестиваль.

Читайте також: Як козаки гуляли: біля Вінниці відбувся фестиваль «Батозька битва». ФОТОРЕПОРТАЖ

Як і минулого року, фестиваль офіційно розпочнеться із вшанування полеглих в Битві під Батогом козаків.

Сучасні нотки внесуть виступи гуртів “Колір ночі”, “Друже музико”, “Чумацький шлях” та “Широкий лан”. А фіналом другого дня фесту стане вогняне шоу.  

Автор: Микола Геркалюк

Поділитись публікацією
Вгору