× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

На Вінниччині цьогоріч планують відкрити ще 13 сільських амбулаторій. ФОТО

Протягом цього року на Вінниччині заплановано ввести в експлуатацію ще 13 сільських амбулаторій. 

Як зазначено на сайті Вінницької обласної державної адміністрації, про це розповів голова ОДА Валерій Коровій під час відкриття в селі Гальжбіївка (Ямпільський район) сільської амбулаторії загальної практики сімейної медицини КП «Ямпільського районного медичного центру первинної медико-санітарної допомоги».

Повідомляється, що ця амбулаторія є першою, яку відкрили в районі за роки Незалежності. Втім, як зазначив Коровій, до кінця року в області мають відкрити ще 13 таких закладів.

– Ми розпочали роботи фактично наприкінці минулого року. Базова вимога, щоб амбулаторії будувались на умові співфінансування. А для цього потрібні активні громади. Ми відходимо від того, аби всім роздати однаково та чекати, чи зроблять вони щось, чи ні, – зазначив голова ОДА.

  

– Ми все робили для того, щоб підтримати ті громади, які були активні. Якщо ми говоримо про такого роду проект – то це 10%, якщо це громади на рівні райцентрів – то це до 25% співфінансування, – зауважив Валерій Коровій.

Будівництво амбулаторії в селі Гальжбіївка минулоріч увійшло до затвердженого Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України переліку об’єктів, які отримують фінансування за кошти субвенції державного бюджету на розвиток системи охорони здоров’я в сільській місцевості.

Загальна вартість реалізації проекту в Гальжбіївці – 8 мільйонів 22 тисячі гривень. З них субвенція з державного бюджету – 7 мільйонів 220 тисяч гривень, районний бюджет – 694 тисячі гривень, сільський бюджет – 108 тисяч гривень.

За словами Галини Плахотної, головної лікарки КП «Ямпільский районний медичний цент первинної медико-санітарної допомоги» Ямпільської райради, Гальжбіївська амбулаторія загальної практики сімейної медицини відноситься до типу амбулаторій монопрактики медицини на одного сімейного лікаря.

Забезпечена всім необхідним обладнанням згідно табеля оснащення, в тому числі, і телемедициною та надаватиме повний перелік послуг для повноцінного медичного обслуговування. При амбулаторії є автомобіль “Рено Дастер”, яким користуватимуться сімейні лікарі для обслуговування пацієнтів. Цей позашляховик вартістю близько 500 тисяч гривень придбано в травні поточного року в рамках Програми Президента України, затвердженої Кабінетом міністрів України, в рамках розбудови сільської медицини, – сказала Галина Плахотна.

Відтак тепер медичний заклад обслуговуватиме пацієнтів з сіл Гальжбіївка, Біла, Оксанівка, Улянівка. Населення громади становить 2158 осіб, з яких 1539 – уклали декларації з сімейним лікарем. Медичні послуги в амбулаторії надаватимуть один лікар загальної практики сімейної медицини (ЗПМС), три середніх медичних працівники, водій санітарного автомобіля та одна молодша медична сестра.

  

Окрім того, Коровій взяв участь в телемості з лікарем вторинної ланки – Ямпільської ЦРЛ, неврологом Андрієм Янченком. Як зазначив голова ОДА, “телемедецина – це крок вперед”, який дозволяє медикам приймати оперативні рішення, знімати кардіограму та інші важливі показники стану. “По таких категоріях хвороб, як інсульт та інфаркт – це дуже важлива справа”, – підкреслив Коровій.

Нагадаємо, минулоріч в трьох районах області через систему Prozzoro відбулись аукціони та були визначені переможці з будівництва сільських амбулаторій для лікарів загальної практики у с. Борисівка Іллінецького району, с. Студенне Піщанського району та с. Війтівці Хмільницького району.

Для розвитку сільської медицини у Вінницькій області було затверджено будівництво 14 амбулаторій на загальну суму майже у 90 мільйонів гривень. З них 81,8 мільйон – це субвенція з державного бюджету, а ще 8,1 млн – знайшли у місцевих бюджетах.

Читайте також: На Вінниччині за 90 мільйонів збудують нові сільські амбулаторії

Читайте також: “Швидка допомога”: у Ямпільському районі лікарів посадили на електроскутери

Читайте також: Середня зарплата лікарів первинної ланки на Вінниччині перевищила 16 тисяч гривень

Читайте також: В селі на Вінниччині побудували амбулаторію за 10 мільйонів

Фото з сайту Вінницької ОДА

Автор: Юлія Плахтій

Журналіст

Поділитись публікацією
Вгору