На Вінниччині створять першу в країні мапу біомаси

У Вінницькій області планують розробити першу в Україні мапу розташування біоресурсів для альтернативних видів палива. Також в регіоні хочуть вирощувати «енергетичну» вербу.

Про це повідомляє облрада з посиланням на інтерв’ю депутата облади, директора департаменту житлового-комунального господарства і енергетики Вінницької ОДА Сергія Волкова виданню «Вінницькі реалії».

  • Департамент прийняв програму енергозбереження, якою передбачається створення карти біомаси. На ній чітко будуть виділені ділянки концентрації очеретів і соломи. До речі, ми стали першими в Україні, хто зайнявся цим, – розповів пан Волков.

За наявності фінансування реалізувати енергопроект зможуть навіть у 2018 році. Крім того, завдяки такій карті зможуть залучати інвесторів, які будуть готові вкладати кошти в збір, переробку і спалювання альтернативних видів палива.

У департаменті також цікавляться можливістю вирощувати на Вінниччині «енергетичну» вербу. Вона швидко росте і її використовують як енергетичну культуру.

  • Нещодавно ми зустрічалися з представниками нідерландської компанії Kara, що спеціалізується на випуску твердопаливних котлів та іншого обладнання. Можливо, будемо співпрацювати, – каже Сергій Волков.

Завдяки використанню екопалива, за словами керівника департаменту, Вінниччина за останні п’ять років зменшила споживання природного газу більше, ніж на 20%.

  • Найбільш активно альтернативні види палива стали застосовуватися з 2013 року. На той час Вінницька область споживала понад 1 млрд кубометрів газу, а зараз – близько 800 мільйонів, – зауважив пан Волков.

Фото telegraf.com.ua

Автор: Vежа

Адміністрація сайту

Поділитись публікацією
Вгору