× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

На Вінниччині понад 900 тисяч громадян підписали договори з лікарями

Завдяки цьому Вінницька область показала найкращі результати серед інших регіонів України. 

Загалом, станом на сьогодні, декларації з лікарями підписали 912 681 пацієнт, а це 50%. У той час, як по країні середній показник підписаних декларацій становить 35,2%.

Як розповіла заступниця директора департаменту Вінницької облдержадміністрації Надія Марусяк, у лікарів, з якими підписали декларації пацієнти, вже зросли зарплати. Так, наприклад, у липні 73 лікаря отримали зарплату від 11 до 15 тисяч, 61 лікар мав від 15 до 18 тисяч. Понад 18 тисяч гривень отримали 6 лікарів (разом вони отримали 137 тисяч гривень). Зауважимо, що зарплатня зросла також у медсестер, які працюють разом із сімейними лікарями. Зокрема, 131 медична сестра отримала від 6 до 9 тисяч, а ще 37 – від 9 до 11 тисяч.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Вінниччині 20% сімейних лікарів заробляють до 18 тисяч гривень

На сьогодні у Вінницькій області є 47 закладів ЦПМСД і з них створено 12 нових Центрів при ОТГ. Окрім того, в Центрах є близько 328 амбулаторій, де сімейні лікарі надають допомогу населенню. Цього року ЦПМСД мали перетворитись у комунальні некомерційні підприємства.

– Це для того зроблено, щоб дані заклади змогли укласти договори з Національною агенцією здоров’я. Тобто, у нас змінюється формат фінансування закладів первинного рівня, – зазначила Надія Марусяк. – У червні у нас 23 заклади вже уклали договори і в липні вони отримали нове фінансування. Ми бачимо, що сімейні лікарі, які більше уклали декларацій, відповідно отримали кращі зарплати.

Для прикладу, якщо у червні місто Ладижин отримав 417 тисяч субвенції для первинного рівня, то вже у липні надійшло 911 тисяч. Значне зростання спостерігається у Могилів-Подільському – з 640 тисяч у червні до 1 060 000 гривень у липні.

Додамо, що перетворювати у комунальні некомерційні підприємства також починають і Центри “вторинки”.

–  На сьогодні ми фінансуємося державною субвенцією. Ця субвенція не бачить, що, наприклад, один хірург має 20 операцій на місяць, а інший – дві, але вони отримують однакову зарплату. Наприклад, по 5 тисяч. Коли ми відходимо від тарифної сітки, то головний лікар має можливість дати хірургу, який робить по 20 операцій в місяць, наприклад, 20 тисяч гривень зарплати. А ось той лікар, який робить по 2 операції, буде отримувати 3-4 тисячі. І це буде стимулом – або ти працюєш, вчишся і набираєш пацієнтів, або пишеш заяву та йдеш. Буде здорова конкуренція, – підкреслила Надія Марусяк.

Автор: Дар'я Гоц

Поділитись публікацією
Вгору