× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

На Вінниччині планують відкрити нові музеї на честь сарматського царя та виноградарства

У Ямполі, що на Вінниччині, завершують облаштування двох музеїв, які представлять цікаві історичні особливості цього регіону. Один музей присвячений сарматському царю Інесмею, скарби якого розкопали поблизу Ямполя, інший музей покаже характерну для цієї місцевості традицію виноградарства. Обіцяють, що обидва заклади запрацюють вже до кінця літа.

Як повідомляє видання “День”, у Ямпільському районі запрацював туристично-інформаційний центр, який буде займатися розвитком «зеленого туризму», цікавим представленням історичних пам’яток та створенням нових музеїв. Зокрема, як повідомила перша заступниця голови Ямпільської РДА Людмила Майорова, наразі завершують облаштування музею сарматського царя Інесмея та музею виноградарства.

— Ремонт приміщень ми вже зробили, а зараз починаємо працювати над наповненням експозицій, — розповідає Людмила Майорова. — В оформленні експозиції нам допомагають фахівці Вінницького обласного краєзнавчого музею. Плануємо, що в музеї вина й виноградарства будуть відображені багаті традиції цієї місцевості з вирощування та переробки винограду.

Людмила Майорова також пояснила, що базою для створення музею царя Інесмея стануть результати сенсаційної знахідки вінницьких археологів 80-х років минулого століття поблизу села Пороги Ямпільського району. Там відкопали поховання із золотим скарбом сарматського царя Інесмея, який у 80-ті роки першого століття нашої ери був співправителем Ольвії.

Два майбутні музеї будуть приймати гостей прямо у центрі Ямполя. Музеї з нуля створили за гроші районного бюджету, а також за рахунок грантових коштів.

Нагадаємо, що минулого року у Вінниці відбулася виставка раритетних артефактів різних періодів історії нашого краю, зокрема скарби кочівника-сармата Інесмея

Автор: Олеся Яненко

Поділитись публікацією
Вгору