На Вінниччині – новий спалах кору: лікарі закликають вакцинуватися

Сьогодні, 14 листопада у Вінницькій обласній дитячій лікарні проходив інформаційний захід “Вакцинація – питання і відповіді”.

В Україні зараз фіксується зростання кількості захворювань на кір та інші інфекційні хвороби. Однією з головних причин, як заявляє Алла Гайдаш, головний спеціаліст Департаменту охорони здоров’я ОДА, є відмова батьків від вакцинації. Найкращий варіант розвитку подій – це коли 95% населення пройшло процедуру щеплення.

Лікарі вважають більш серйозною проблемою не саме захворювання, а ускладнення, які воно може викликати. В багатьох кір проходить в легкій формі, з висипкою. Але трапляються випадки, коли той самий кір переходить в коревий енцефаліт чи кореву пневмонію. Ці хвороби можуть призвести до інвалідності або навіть смерті.

За словами лікарів, не варто вірити поширеним міфам про неякісні вакцини чи негативні наслідки від них.

Батьки мають право прийти в кабінет щеплення в школах чи садочках і отримати всю доступну інформацію про вакцину, перевірити умови зберігання, сертифікат якості, термін придатності. Вони також можуть бути присутні коли їхнім дітям роблять щеплення, – розповідає Галина Семенець, заступниця головного лікаря Обласної дитячої лікарні.

Боротьба з дитячими інфекційними хворобами – це один з основних напрямів роботи лікарні. Команда складається з кваліфікованих лікарів та 50 медсестер. Всі вони пройшли спеціальні теоретичні семінари та практику.

Протягом поточного року на території Вінницької області ситуація з інфекціями, які керуються засобами специфічної профілактики (вакцинація) була нестабільною. Як і кожного року. Протягом року зареєстрували зростання захворюваності кашлюком в півтора рази, зростання захворюваності епідемічним паротитом та кором, – розповідає лікарка-епідеміолог обласного лабораторного центру, Айнур Жумавєкова.

В 2016 році на території області не реєструвались випадки захворювання на кір взагалі. Для нього характерна циклічність – зростання захворюваності кожні 5-6 років. Востаннє спалах кору на Вінниччині фіксували в 2011 році. Тоді він був відносно невеликим, захворіла лише 631 особа. Через малу кількість вакцинованого населення до 2016 року (50-60% охоплення  по всій області), на сьогодні фіксується новий спалах кору. З початку року зафіксовано 33 випадки кору (3 в самій Вінниці), з них 23 дитини. І тільки 5 з них пройшли вакцинацію.

Також зареєстровано 164 випадки кашлюка. Рівень охоплення по вакцинації проти кашлюка і дифтерії 30%. Це позитивне зростання в порівнянні з минулими роками, коли охоплення було лише 12%.

Лікувально-профілактичні заклади області забезпечені на 120% від річної потреби вакциною проти кору, краснухи і паротиту. Немає жодного закладу без вакцин. Зараз проходить посилена імунізація проти кору. Ми закликаємо всіх батьків, щоб їхні діти, віком від 1 до 18 років провели щеплення. Лише після цього можна попередити появу захворювання і запобігти спалахам хвороби у навчальних закладах, – заявляє Айнур Жумавєкова.

Головне фото ictv.ua

Автор: Микола Геркалюк

Поділитись публікацією
Вгору