На Вінниччині можна замовити безкоштовного поводиря для незрячих. ВІДЕО

У Вінницькій області запроваджено програму допомоги незрячим, яка передбачає підтримку людей із порушеннями зору – працівниками терцентру соціального обслуговування.

Як повідомляється у сюжеті «ВІНТЕРА», із 29 березня програма діє у Барському, Могилев-Подільському та Калинівському районах там, де кількість незрячих є найбільшою.

Зокрема в Барському районі проживає 120 осіб з інвалідністю по зору, 26 з них підпадають під умови проекту та отримують послугу безкоштовно.

Серед послуг, які може надати соціальний працівник незрячим або слабозрячим мешканцям: супровід на ринок чи до лікарні, послуги з прибирання будинку та приготування їжі, – зазначає директорка терцентру Барського району Тетяна Лещинська.

Допомогу потрібно «замовляти» хоча б за день до того, як вона буде потрібна. Нині у районі супроводом займається 3 працівники, у кожного має бути по 6 підопічних.

Як розповіла соціальна працівниця Любов Микитюк, графік роботи насичений – іноді виклики бувають і вночі. Жінка із 30-річним стажем нині опікується 13 пацієнтами.

Одна з пацієнток Любові Микитюк – Галина Йосипівна. Жінка, яка у півторарічному віці захворіла на кір та втратила зір, каже, що нині допомогою задоволена.

– Роботу виконує, аякже. Все, що попрошу, – каже Галина Йосипівна.

Зазначається, що проект реалізує департамент соціальної та молодіжної політики. За словами директорки Департаменту соціальної та молодіжної політики ОДА Наталі Заболотної, такі послуги будуть безкоштовними для інвалідів по зору 1-ї категорії, для всіх інших – платними.

Автор: Юлія Плахтій

Журналіст

Поділитись публікацією
Вгору