× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

На Вінниччині діагностовано перший випадок захворювання на грип

Попри велику кількість захворювань, цього епідсезону мешканці вінничини переважно мали ГРВІ. Лише цього тижня було виявлено перший випадок захворювання на грип. 

За повідомленнями фахівців, цього року в країні прогнозується переважна циркуляція вірусів грипу А (H1N1 – Мічіган), А (H3N2 – Сінгапур) та В (Колорадо).

Як прокоментував Vежі завідувач відділу епідеміологічного нагляду та профілактики інфекційних захворювань при Вінницькому обласному лабораторному центрі МОЗ України Степан Томин, в області спостерігається незначне збільшення захворювань на ГРВІ, однак ця кількість все ще на 22% нижче епідемічного порогу.

Протягом тижня лабораторія отримала 5 зразків на аналіз, в одному було діагностовано вірус грипу типу А.

– До речі, на сьогоднішній день в Україні найбільше циркулює грип типу А – H3N2. Ймовірно, ми діагностували саме цей тип збудника. Вакцина, яка використовується на сьогоднішній день, містить цей штам збудника, – пояснив Степан Томин.

Він також зазначив, що наразі в області від грипу вакциновано близько 9000 осіб, які вже захищені від цього типу грипу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Армія лікарів готова”: у Вінниці розпочався сезон вакцинації проти грипу

За інформацією МОЗ, в Україні немає епідемії грипу, але епідемічні пороги перевищені в 9 областях (зокрема й в тих, які межують з Вінницькою): Хмельницькій, Житомирській, Київській, Чернігівській, Сумській, Харківській, Луганській, Донецькій, Одеській.

Нагадаємо, що грип завжди починається гостро та має короткий інкубаційний період. Хвороба характеризується раптовим підвищенням температури понад 38 градусів, з’являється головний біль, кашель, підвищена чутливість до світла та біль у м’язах. З появою перших симптомів варто негайно звернутись до лікаря, адже самолікування може призвести до ускладнень. Зазначимо, що за минулу добу лише в Києві від грипу померли дві людини.

Автор: Дар'я Гоц

Поділитись публікацією
Вгору