На військовому арсеналі біля Калинівки виявили порушення при будівництві командного пункту

91 тисяча 890 гривень – саме на таку суму будівельники «кинули» військову частину А1119, що дислокується у місті Калинівка Вінницької області. Це саме та військова частина, де у вересні минулого року вибухали артилерійські снаряди.

Як зазначено в ухвалі Вінницького міського суду, компанія «Аріадна-Полісся» за ці кошти мала виконати роботи на 48-му арсеналі ЗСУ, втім під час огляду «результатів» – вони виявились виконаними не повністю.

Загалом ці роботи є тільки частиною договору, що на початку грудня 2017 року уклали між собою А1119 та житомирська компанія. Усі кошти – з державного бюджету.

Йшлося про капітальне будівництво заглибленого командного пункту управління загальною вартістю 2 мільйони 840 тисяч 874 гривні. В тому числі серед робіт було і «поліпшення фарбування стін, поліпшення фарбування стель, облицювання керамічною плиткою, встановлення опалення, встановлення стелі, ламп освітлення, тощо» – саме ці роботи не були виконані, але за них сплатили 91 тисячу 890 гривень.

«Під час проведення огляду будови – заглибленого командного пункту, в присутності військових, було виявлено, що даний пункт має площу 120 метрів квадратних та складається відповідно до плану, що додається, із 8 кімнат, що мають різну площу та призначення.

На стінах та стелі вказаних кімнат відсутнє фарбування, в тому числі олійне, у кімнатах 6, 1, 2 відсутня стеля, засоби обігріву (електричні конвектори) не монатажовані та перебувають на підлозі, у всіх без виключення кімнатах розміщено лише 4 освітлювальні прилади із 200 одиниць, що вказані у акті виконаних робіт №1/4, площа облицювання керамічною плиткою займає лише 23 квадратних метри із 100» – йдеться в ухвалі суду.

У військовій прокуратурі Вінницького гарнізону Центрального регіону України розпочали кримінальне провадження за фактом зловживання владою або службовим становищем.

Разом із тим, у судовому рішенні йдеться, що у період з травня 2017 року по 15 грудня 2017 року військова частина А1119 власними силами здійснила будівництво вказаного заглибленого командного пункту.

У суді військовий прокурор просив надати дозвіл на проведення ревізії у військовій частині для перевірки окремих питань її фінансово-господарської діяльності. Втім, суд у цьому клопотанні прокуратури відмовив.

Нині відомо, що будівництво заглибленого пункту управління остаточно планують завершити восени 2018 року.

Читайте також: Вибухи в Калинівці місяць по тому: факти та цифри

Зазначимо також, що після того, як у вересні минулого року на території в/ч 1119 вибухали артилерійські склади, здійснювалася низка слідчих дій. Відтак стало відомо, що саме 26 вересня на територію нелегально потрапили шість цивільних осіб.

Як йдеться у постанові Калинівського районного суду Вінницької області, черговий на КПП військової частини, «допустив недбале ставлення до військової служби, вчинене в умовах особливого періоду, а саме виконав усне розпорядження командира в/ч А1119 підполковника ОСОБА_2 та допустив на технічну територію військової частини А 1119 шість цивільних осіб працівників підприємства «Аріадна-Полісся» всупереч встановленому порядку без наявності погодження ГУ ВКР ДКР СБУ та матеріальної перепустки».

Автор: Юлія Плахтій

Журналіст

Поділитись публікацією
Вгору