На Соборній знесуть стару будівлю, аби збудувати торговий центр. ФОТО

На вулиці Соборній замість готелю позаминулого століття з’явиться новий торгово-офісний центр.  Щоправда, наразі лише готують проект майбутньої будівлі. Відповідне рішення узгодили на засіданні виконкому наприкінці минулого року. 

У документі, оприлюдненому на сайті міської ради, ТОВ «Поділля Приват» буде надано дані містобудівних умов та обмежень на проектування торгово-офісної будівлі по вул. Соборній, 29. Наразі за цією адресою знаходиться доволі занедбана  будівля колишнього готелю «Центральний», який був збудований ще у 1893 році.

До речі, раніше будівля готелю мала балкони, а сам фасад був оздоблений ліпниною.

Саме ж будівництво нового торгово-офісного центру розпочнеться після отримання всіх дозвільних документів. Однак, як розповів Vежі директор департаменту архітектури та містобудування Олександр Рекута, коли саме з’явиться на Соборній новий торгово-офісний центр достеменно не відомо, адже це залежить від фінасових можливостей Замовника.

Наразі мова йде про повне знесення вже існуючої будівлі та з цим теж є певні технічні труднощі, зокрема в тому аби не пошкодити сусідні будівлі.

  • Це буде повне знесення існуючої триповерхової будівлі та будівництво нового об’єкту. Наскільки я пам’ятаю, є технічне обстеження стану цього будинку і там є деякі конструкції, які наразі вже в аварійному стані. До речі, будинок не є пам’яткою архітектури, а вважається просто будівлею, тому її можна зносити. У проекті будуть передбачені усі заходи, аби не допустити впливу будівництва на сусідні будівлі, – розповів Олександр Рекута. – Там також складні інженерно-геологічні умови, тому що у цьому місці точно є підземні ходи. Тому все це потребує достатньо  серйозної проектно-кошторисної та інженерно-геологічної документації.

Наразі ще невідомо, що саме буде із підземними ходами під будівлею, та на думку Олександра Рекути, було б добре зберегти ці підземні ходи для подальшого дослідження. Наприклад, костел навпроти також збудований над підземними тунелями, тому є можливість будувати центр так, аби не зашкодити ходам. Однак, усі ці питання будуть опрацьовувати щойно замовник розробить проект.

 

  • Я думаю, що також може йти мова про суміжні будівлі – там є розпочате та незавершене будівництво фірмою “Маки” і це теж потрібно буде пізніше включити до єдиної системи і подумати, як все організувати.

Згідно із попередніми обговореннями майбутнього вигляду новго торгово-офісного центру, планують побудувати чотириповерхову будівлю, останній поверх якої буде мансардного типу. Олександр Рекута зазначив, що певних вимог до того, як мають виглядати будівлі на центральній вулиці міста немає, однак він вважає, що нова будівля не особливо вирізнятиметься у загальному вигляді вулиці Соборної, та не буде занадто високою чи масштабною.

Серед засновників ТОВ «Поділля Приват» є Капуста Сергій Миколайович, Цихомський Олександр В’ячеславович, Жуков Андрій Васильович та Пшеничний Віталій Андрійович. До речі, саме вони займаються реставрацією та відновленням Літнього театру, що у Центральному парку.

Автор: Дар'я Гоц

Поділитись публікацією
Вгору