× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

На розкопки у вінницьких Мурах шукають волонтерів

На археологічні розкопки біля Спасо-Преображенського собору шукають волонтерів. Роботи на території колишнього домініканського монастиря стає все більше, а рук не вистачає.

Про це повідомляється на Фейсбук-сторінці керівниці студентської групи, задіяної на розкопках, Ірини Батирєвої. Дослідники вже дістались до так званого кульутрного шару і почали знаходити уламки побутової кераміки та виробів зі скла. Після перших знахідок студенти-практиканти з ВДПУ почали працювати зі значно більшим завзяттям.

Вони агресивно почали, ледь не ламаючи лопат, вкопуватись все глибше і глибше, пильно вдивляючись і перебираючи кожну грудочку і камінчик: «А це вже воно? Артефакт?». «Діти візьміть рукавички, бережіть руки!» Яке там… Дівчата, щасливі, що мають манікюр, виколупують одразу цим інструментом залишки ґрунту зі скляної чорнильниці кінця ХІХ століття, хлопці об власні штани «полірують» фрагмент будь-якого черепка, бо «як ти зрозумієш, шо це – воно!!!». Яких тільки гіпотез не висувають студенти, виймаючи із шарів землі ту чи іншу знахідку! Учора, наприклад, був квест – «Збери коня!» (знайшли підкови, фрагменти якихось тваринного походження кісток…), – пише в себе на сторінці Ірина Батирєва.

Проте, робочих рук не вистачає. Студенти проходитимуть практику тільки до 17 липня, а розкопки триватимуть до кінця літа. Станом на даний момент декілька розкопів потребують розчищення та пошуку артефактів.

– Тому запрошуємо небайдужих людей, які відчувають любов до рідного міста і відповідальність за те, яким воно буде завтра, через десятиліття, чи буде в нього майбутнє – майбутнє для наших дітей! Запрошуємо волонтерів, які допоможуть, тримаючи в руках лопати чи кирки, – пише пані Батирєва.

Читайте також: У Вінниці влаштують розкопки на території колишніх монастиря та замку

Всі охочі допомогти на розкопках можуть звертатися до Ірини Батирєвої за телефоном 093 148 0278.  

Фото: зі сторінки Ірини Батирєвої

Автор: Микола Геркалюк

Поділитись публікацією
Вгору