На розчистку дерев чекають 18 парків-пам’яток Вінниччини

Цього року на Вінниччині планують провести необхідні роботи з розчищення  ще 18 парків-пам’яток садово-паркового мистецтва.

  • Переважно це парки місцевого значення, що знаходяться на балансі сільських рад, – каже начальниця управління дозволів природоохоронних програм, моніторингу та зв’язків з громадськістю Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів облдержадміністрації Оксана Швець. – Це має бути розчистка аварійно небезпечних дерев.

Загалом на Вінниччині є 36 парків-пам’яток садово-паркового мистецтва, з яких 11 – загальнодержавного значення та 25 місцевого значення. Протягом 2016-2017 років, у зв’язку з критичністю ситуації в парках, як зауважила фахівчиня, було прийняте рішення про фінансування таких робіт на утримання з фонду охорони навколишнього середовища. На що було виділено 1 мільйон 670 тисяч 800 гривень.

  • Взагалі цим мають займатися користувачі, однак це соціальна сфера і в них недостатньо фінансування на таке, – зауважує Оксана Швець.

Для того, щоб розчистити парки природно-заповідного фонду, необхідний пакет документів з науковим обґрунтуванням, міністерським погодженням ліміту знесення дерев, проектно-кошторисною документацією на виконання таких робіт тощо.

На території міста є сім парків-пам’яток  садово-паркового як загальнодержавного, так і місцевого значення.

Прибрати сміття та врятувати дерево “Кохання”: активісти взялися за П’ятничанський парк

  • У Вінниці парк-пам’ятка садово-паркового мистецтва імені Горького підлягає декомунізації. Будемо змінювати назву – міська рада думає на яку, – розповів начальник управління охорони земель, природних ресурсів та екологічної експертизи Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів облдержадміністрації Андрій Магера. – На П’ятничанський парк мають бути виділені кошти на розробку проектної  документації з утримання та реконструкції.

Фото Андрія Завертаного

Автор: Валерія Жовтун

Поділитись публікацією
Вгору