× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

На Майдані Незалежності з’явився прапор ВМС на знак підтримки українських моряків

Сьогодні, 30 листопада, у Вінниці на знак підтримки та солідарності з моряками, яких було взято в полон 25 листопада, перед будівлею міської ради підняли прапор Військово-морських сил України. 

Відповідне рішення за пропозицією начальниці відділу оперативного реагування “Цілодобова варта” Антоніни Іващук було включене до порядку денного 35-тої сесії міської ради 7 скликання.

Як повідомив міський голова Вінниці Сергій Моргунов, минулого року цей прапор було подаровано місту екіпажем корвету “Вінниця”.

– Це слушна пропозиція на знак солідарності з нашими моряками, які зараз перебувають фактично у військовому полоні, і звичайно вся Україна та ми всі вимагаємо, щоб вони були звільнені та повернені на територію України. – сказав Сергій Моргунов та дав доручення, щоб протягом двох годин прапор вже був на флагштоку перед міськрадою.

Нагадаємо, як повідомляли у Прес-службі Військово-морських сил ЗС України, вранці 25 листопада кораблі Військово-Морських Сил ЗС України у складі двох малих броньованих артилерійських катерів “Бердянськ” і “Нікополь” та рейдового буксиру “Яни Капу” здійснювали плановий перехід з порту Одеси до порту Маріуполь Азовського моря.

Про намір здійснювати перехід заздалегідь було поінформовано відповідно до міжнародних норм з метою забезпечення безпеки судноплавства. Проте, всупереч Конвенції ООН з морського права та Договору між Україною та Російською Федерацією про співробітництво у використанні Азовського моря та Керченської протоки, прикордонні кораблі РФ – прикордонні катери типу “Соболь”, ПСКР“Дон”, катери типу “Мангуст”, мпк “Суздалец” здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України.

Після цих подій в 10 областей України було введено воєнний стан, в тому числі – на Вінниччині. Упродовж вівторка та середи окупаційний суд у Керчі ухвалив рішення про арешт наших військових, зокрема й поранених, на два місяці – до 25 січня.

Читайте також: Без конфіскацій і трудової повинності: у Вінницькій ОДА роз’яснили причини та наслідки воєнного стану

ЗМІ: на Вінниччині скасували вибори через воєнний стан

Брифінг голови ОДА Валерія Коровія про воєнний стан на Вінниччині. НАЖИВО

Нагадаємо також, що сьогодні на сесії депутати озвучили своє звернення до вінничан щодо надання Томосу про автокефалію православній церкві в Україні, підтримали рішення про створення Департаменту туризму та маркетингу міста, а також офіційно приєднали селище Десна до Вінниці.

 

Фото Ольги Мірошниченко та зі сторінки Сергія Моргунова у Фейсбук

Автор: Юлія Плахтій

Журналіст

Поділитись публікацією
Вгору