× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

На Київщині вшанували пам’ять збитого терористами екіпажу АН-30, яким керував Костянтин Могилко. ВІДЕО

Сьогодні, 6 червня, в Україні вшанували пам’ять загиблого екіпажу АН-30, командиром якого був наш земляк підполковник Костянтин Могилко. Рівно п’ять років тому в небі над Слов’янськом цей літак підбила ракета, випущена бойовиками.

Тоді, у 2014 році, з восьми членів екіпажу, які перебували на борту, врятувалися троє. Вони вистрибнули з парашутами. П’ятеро – залишилися у кабіні та вивели палаючий транспорт за житлові квартали міста.

Життям за це поплатилися командир Костянтин Могилко, який до останнього залишався за штурвалом, оператор Сергій Камінський, борттехнік Павло Дришлюк, механік Олексій Потапенко і радист Володимир Момот.

Сьогодні їхню пам’ять вшанували у Борисполі на Київщині. Як повідомили у сюжеті “5 каналу”, українські пілоти здійснили прощальний політ над місцем поховання членів екіпажу літака.

Зазначимо, що Костянтина Могилка поховали на вінницькому кладовищі у Пирогові.

6 червня 2014 року літак-фоторозвідник Ан-30Б (борт № 80), яким керував Костянтин Могилко, здійснював спостережний політ та фотографував місцевість над містом Слов’янськом Донецької області. В екіпажі було вісім чоловік. О 17:04 на висоті 4050 метрів літак підбила ракета, випущена російськими терористами з ПЗРК. Удар ракети прийшовся в правий двигун, його пробило наскрізь, почалася пожежа. З двигуна вогонь перекинувся на праве крило, літак почав різко втрачати висоту і падати на житлові квартали Слов’янська. Командир екіпажу Костянтин Могилко віддав наказ екіпажу залишити літак. Ціною власного життя, він скерував літак за межі міста й запобіг жертвам серед мирного населення. Літак впав під кутом 80 градусів, північніше Слов’янська, за селом Пришиб Слов’янського району. При падінні літак був повністю зруйнований, на той момент у ньому залишались три члени екіпажу: командир літака, бортмеханік і борттехнік. Тіло командира знайшли у кабіні літака. Він до останнього залишався за штурвалом. Врятувались, зістрибнувши з парашутом, молоді лейтенанти Кирило Крамарев і Василь Полажинець та штурман-інструктор підполковник Сергій Ніколаєв (джерело uk.wikipedia.org)

– Було складно взагалі виконувати якісь маневри, і до аеродрому вони б точно не дотягнули, – розповів командир ескадрильї “Блакитна стежка” Володимир Ребріков. – Вони прийняли рішення відвести машину від житлових кварталів і спробувати посадити її на рівнинній місцевості. Але навколо Слов’янська дуже багато пагорбів, вони не змогли перелетіти їх і розбилися.

Участь у меморіальному заході взяв особовий склад 15-ї бригади транспортної авіації, яка базується у Борисполі, колеги загиблих офіцерів та пересічні жителі міста.

У повідомленні йдеться, що жалобні заходи сьогодні відбулися і на Вінниччині, на малій батьківщині командира ескадрильї “Блакитна стежа” Костянтина Могилка.

Там пам’ять полковника Збройних сил вшанували хвилиною мовчання. Священнослужителі провели молебень, а побратими, на честь загиблого офіцера, зробили у небі кілька почесних кіл на такому ж літаку Ан-30.

– Життя продовжується, треба жити заради онуків, які підростають. Вдячний усім, що ви пам’ятаєте Костю і побратимів, з якими він загинув разом, – розчулено зазначив батько загиблого героя Віктор Могилко.

Фото – Командування Повітряних Сил ЗСУ

Автор: Катерина Дядюк

Поділитись публікацією
Вгору