На колір і смак: Південний Буг «цвістиме» в середині жовтня

Пік збільшення кількості водоростей в річці цьогоріч був у серпні. Таке ж зростання фітопланктону у водоймі «Вінницяоблводоканал» прогнозує на середину жовтня.

За словами керівниці лабораторії підприємства Аліни  Кравчук, на погіршення якості води  може вплинути фітопланктон, який збільшиться у притоках Південного Бугу  у зв’язку зі спуском ставків.

Читайте також: Південний Буг як «кисіль»: Водоканал використовує у п’ять разів більше реагентів, аби зробити воду питною

Через зміни клімату період цвітіння водоростей у Вінниці збільшився і триває тепер з березня по жовтень.

  • Перший пік цвітіння припав на березень. В одному кубічному сантиметрі води тоді фіксували 95 тисяч клітин, – розповідає Аліна Кравчук. –  У літні місяці – за 100 тисяч, а другий пік припав на серпень: тоді кількість клітин перевищила 135 тисяч.

Така ж кількість зростання водоростей на кубічний сантиметер – 135 000 – очікується найближчим часом.

  • Досвід попередніх років показує, що найгірша цифра – попереду, і припаде вона, як у 2015, 2016 роках, на середину жовтня.
  • Водорості впливають на кольоровість води, на її каламутність, на запах і присмак. Якщо  не буде додаткових антропогенних викидів у річку ми цей період пройдемо плавно, – зазначають на підприємстві.

Фото Андрія Завертаного

Автор: Валерія Жовтун

Поділитись публікацією
Вгору