На ході за християнські цінності у Вінниці очікують 5000 людей і частково перекриють рух Соборною

Хода з назвою “На захист життя та сімї”, до якої долучилися представники різних церковних конфесій Вінниці, відбудеться у Вінниці 20 травня.

Як повідомили її організатори на сьогоднішній прес-конференції в ХабВінниця, на заході очікують близько п’яти тисяч учасників, які пройдуть від пам’ятника Шевченку на вул. Соборній до Центрального парку. Для цього на частині вулиці обмежать рух для транспорту, учасників ходи супроводжуватиме поліція.

Як зазначили учасники прес-конференції, вони закликають не сприймати ходу виключно як християнську. “Попри те, що до нас долучилися представники різних конфесій, серед ініціаторів заходу також багато громадського активу”, – розповідає один з організаторів заходу Михайло Іванцов.

За його словами, мета ходи – популяризувати сімейні цінності, пояснити, що міцна сім’я – це корисно не лише для людей, але й для економіки держави.

  • У нас зараз 60% розлучень – це жахливий показник. Якщо нічого з цим не робити, ми будемо без України в майбутньому. А одинока мама – це значно більший тягар для держави, ніж повна сім’я, розумієте? Це також корисно для трудових колективів, адже коли люди там сімейні – в них більша мотивація заробляти гроші, – пояснює п. Михайло.

Як зазначили організатори прес-конференції, участь в ході підтвердили представники римо-католицької, греко-католицької, автокефальної та протестантських церков. Окрім того, в ході також візьмуть участь священики УПЦ Київського та Московського патріархату.  Також до ходи долучиться місцева ромська громада, яка влаштує в парку концерт. Загалом у ці дні по всій країні відбудеться 53 подібних заходів.

Прикметно, що “хода на захист життя та сім’ї” відбудеться наступного дня після святкування Дня Європи у Вінниці. Коментуючи такий збіг, секретар обласної ради церков та релігійних організацій Олександр Зайцев зазначив, що ніхто не намагався, аби ці дати збіглися між собою. “Ми закликаємо вас зрозуміти: ми не протиставляємо одні цінності або ідеї, іншим. У нас немає заперечень проти проведення різноманітних маршів за “різноманітність” і т.п., ми не зазіхаємо на права інших людей”.

“Є проблеми з сім’єю, ці теми дуже часто порушуються в суспільств. Говорячи про права людини, ми можемо забути про основне право – право на життя. В Україні ця тема маргіналізується. Хочемо підтримати людей у своєму праві на життя”, – Микола Мишовський

Михайло Іванцов зі свого боку додав, що рух в Європу, на його думку – це збереження власного національного характеру. “Якщо ми подивимося на сильні європейські народи – то це саме ті, які зберегли свою традиційну національну самоідентифікацію. Нам треба розуміти, ким саме ми хочемо бути в Європі”.

Як пояснили організатори, хода розпочнеться 20 травня о 14:00 від пам’ятнику Тарасові Шевченку, де буде оголошена її мета та значення.

Нагадаємо, що два місяці тому в цьому ж приміщенні “праві” організації Вінниці заблокували проведення ЛГБТ-заходу. 

Фото Андрія Завертаного

Автор: Андрій Качор

Головний редактор Vежі

Поділитись публікацією
Вгору