На футбол до Вінниці приїде спецназ із Німеччини та Литви

Вже 1 серпня у Вінниці відбудеться футбольний турнір – «Кубок Героїв спецназу». Це вже втретє поспіль змагатимуться за першість військові Сил спеціальних операцій.

«Ми займаємось не тільки допомогою військовим, реабілітацією та юридичною підтримкою, а й намагаємось підтримувати їх психологічно», – кажуть представники організатора, Громадської Спілки «Всеукраїнського об’єднання учасників бойових дій та волонтерів АТО».

  • Можливо, до нас приїдуть спецпризначенці Збройних Сил Литви, – каже голова Спілки Анатолій Слівінський. – Окрім того, запросимо і німців. Хочемо зробити цей турнір міжнародним.

Перший «Кубок» відбувся у серпні 2015-го року. Тоді його учасниками стали бійці кількох військових формувань: 8-й полк спецназу (м. Хмельницький), 3-й полк спецназу (м. Кіровоград), Центр спеціального призначення (м. Очаків), Ветерани спецназу, «Авіатор» (штаб ВПС) і «Ягуар» (м. Калинівка).

Турніру на «Кубок Героїв спецназу» у 2016-му році. Фото – mil.gov.ua

  • Так ми намагаємось відволікти наших героїв від цієї війни, адже в рамках турніру організовуємо різноманітні екскурсії, цікаві зустрічі. Вони починають по-іншому дивитись на Україну. Навіть сама наша Спілка, офіс якої у центрі Вінниці, – це те місце, куди АТОвці просто приходять для спілкування, цього їм точно не вистачає.

Також Спілка планує організувати цьогоріч міжнародний форум «Ветерани війни за мир» за участю представників ветеранських організацій, учасників бойових дій і збройних конфліктів з різних країн світу.

Окрім того, сьогодні, 19 квітня, волонтери виїхали до Берліну на щорічну звітну зустріч Президії Європейської організації військових асоціацій країн Євросоюзу «Euromil».

Засідання розпочнеться завтра, 20 квітня, у Берліні (Німеччина). У обговоренні проблемних питань візьмуть участь омбудсмени з різних країн Європи, представники Міноборони та Європарламенту, а також авторитетні військові організації, зокрема DCAF (управління сектором безпеки), Frontex (Європейське агентство з охорони зовнішніх кордонів країн-членів ЄвроСоюзу), DBwV (Німецька асоціація збройних сил), AUGC (Асоціація цивільної гвардії Іспанії), представники проекту «ZEBIS» (або військові капелани) та інші військові структури.

Серед питань до обговорення – внутрішня і зовнішня безпека; кар’єрні контракти військових; медичне забезпечення (обладнання, досвід і навчання на прикладі медичного забезпечення загальної безпеки ЄС); оборонна політика тощо.

У якості подарунку Анатолій Слівінський презентує європейським партнерам з «Euromil» триметровий прапор з логотипами двох організацій.

Нагадаємо, нещодавно волонтери вручили триметровий прапор Президенту Литви Далі Грибаускайте.

Автор: Юлія Плахтій

Журналіст

Поділитись публікацією
Вгору