× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

На фестивалі “Живий Вогонь” біля Вінниці виступить “Kozak System”

У червні біля Вінниці влаштують справжнє купальське свято – Міжнародний фестиваль звичаєвої культури “Живий Вогонь”. На його відвідувачів чекають безліч майстер-класів, виставки виробів різних європейських народів та українських національних меншин, стародавній обряд видобування “живого Купальського вогню” і навіть “козацька йога”.

Цього року фестиваль “Живий Вогонь” відбудеться на Вінниччині уже водинадцяте, але тепер – у новому форматі і на новій локації: фестиваль переїздить до Якушинців, що в п’яти кілометрах від Вінниці. Там, на березі водойми, три дні вируватиме справжнє свято давньої культури – з 21 по 23 червня.

Організатори зазначають, що вперше на фестиваль приїдуть представники низки європейських країн: Польщі, Литви, Молдови, Угорщини та інших, які привезуть з собою колоритні експозиції для виставки “Культура мого народу”.

Учасниками свята стануть і представники етнічних груп, які донині проживають в Україні: гуцули, лемки, бойки, опіляни та інші. Відтак гості фестивалю зможуть побачити їхній традиційний одяг, ознайомитися з предметами культури і побуту, а також поспілкуватися.

А представники національних меншин, які проживають в Україні (вірмени, азербайджанці, грузини, євреї, поляки, білоруси, чехи та інші) продемонструють свою культуру, розкажуть про власні традиції, чим вони схожі на українські, і навіть розкажуть про власне свято Купала.

Любов Завальнюк, ведуча цього фестивалю, розповіла, що основний день “Живого Вогню” відбудеться 22 червня і матиме три локації:

1) музична сцена, на якій зранку виступатимуть близько 20 “етнічних” колективів з різних країн, а ввечері – українські рок-гурти;

2) козацька галявина, де представники козацьких організацій (переважно із Запоріжжя) продемонструють унікальні техніки козацьких бойових мистецтв, влаштують козацькі розваги та майстер-класи;

3) купальська, де за допомогою спеціальної установки добуватимуть живий вогонь (40 чоловіків перетягуватимуть канат, намагаючись за допомогою сили тертя видобути іскру) і запалять головне Купальське вогнище, через яке можна буде стрибати, і біля якого влаштують масовий флешмоб.

Щодо флешмобу, то Любов Завальнюк розповіла, що це буде великий подільський хоровод, який танцюватимуть усі учасники свята у власному національному вбранні. Крім цього на фестивалі відтворять автентичний купальський обряд, над чим зараз працюють професійні етнографи.

А в кінці на гостей фестивалю чекає справжня рок-вечірка, хедлайнером якої стане гурт “Kozak System”.

ПРОГРАМА
(детальнішу обіцяють опублікували за тиждень-два до фестивалю)

12:00 – 16:00 – виступи автентичних колективів і виставка народної творчості;
16:00 – 20:00 – спортивні козацькі змагання і видобування живого вогню;
20:30 – 22:00 – купальські обряди і хороводи;
22:00 – 01:00 – рок концерт.

Щодо інших двох днів, то у п’ятницю 21 червня в другій половині дня розпочнеться заїзд учасників фестивалю та перших гостей, які житимуть у наметовому містечку. А пізно ввечері, уже традиційно, відбудеться знайомство за великою ватрою, де всі співатимуть українські пісні, а за тим переглянуть один з українських фільмів.

А в неділю 23 червня, близько 8:00, відбудеться “козацька йога” – зарядка від представників козацьких організацій. Потім “Козаки” зварять борщ, або куліш, проведуть кілька майстер-класів, в тому числі й з танців, а після обіду для гостей фестивалю влаштують екскурсійну прогулянку містом, бо, зі слів Любові Завальнюк, “багатьом цікаво, що у Вінниці є ще крім фонтану і ставки Гітлера”.

Крім того на другий, основний, день фестивалю для голів 30 ОТГ Вінницької області влаштують воркшоп.

– Організація фестивалю це перш за все залучення коштів до місцевого бюджету, і розвиток культурного туризму… Ми вирішили зробити невеличкий ворк-шоп для того, щоб показати, як можна залучати кошти, запрошуючи іноземних туристів, і розвивати власну ОТГ за допомогою культурної спадщини.

Вхід на фестиваль “Живий Вогонь” буде безкоштовним.

Організатор фестивалю – Вінницький козацький полк імені Івана Богуна.
Фестиваль відбудеться за підтримки Українського культурного фонду та Вінницької ОДА.

Автор: Катерина Дядюк

Поділитись публікацією
Вгору