× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

На честь вінницького розвідника перейменують одну з київських вулиць

У столиці одну з вулиць перейменують на честь загиблого офіцера-розвідника з Вінниці Максима Шаповала.

Ця ідея належить Головному управлінню розвідки Міністерства оборони, і громадське обговорення щодо перейменування стартувало ще в лютому 2018 року. 

Та вже учора, 8 жовтня, стало відомо, що на честь Максима Шаповала перейменують вулицю Механізаторів у Солом’янському районі столиці, де він загинув унаслідок терористичного акту.

У Головному управлінні розвідки Міністерства оборони зазначили, що відповідне рішення прийняли на засіданні комісії Київської міської ради з питань культури, туризму та інформаційної політики.

Максим Шаповал (1978 – 2017) – військовий розвідник, генерал-майор (посмертно) Збройних сил України, командир 10-го окремого загону спеціального призначення Головного управління розвідки Міністерства оборони України.

З початком російської збройної агресії проти України виконував завдання із захисту територіальної цілісності держави в зоні АТО. Був був учасником найбільш важких боїв 2014–2015 років, безпосередньо брав участь у звільненні декількох окупованих українських міст, боях за стратегічно важливу висоту – Савур-Могилу, а також у плануванні та проведенні розвідувальних рейдів у глибокий тил противника. 26 травня 2014 року очолюваний ним підрозділ першим увійшов у звільнений від проросійських сепаратистів Донецький аеропорт.

Максим Шаповал трагічно загинув 27 червня 2017 року в результаті вибуху автомобіля в Солом’янському районі Києва. Цей випадок розслідують як терористичний акт, спланований російськими спецслужбами. Герой України (посмертно). Народився і деякий час жив у Вінниці. 

Нагадаємо, що у Вінниці на честь Максима Шаповала назвали одну вулицю та шість провулків. Раніше Президент України назвав іменем Шаповала один зі спецпідрозділів військової розвідки. 

Фото – unian.net

Автор: Катерина Дядюк

Поділитись публікацією

Інші новини

Вгору