На честь Дня Конституції Польщі у Вінниці виступлять VOŁOSI

29 квітня о 16 год. в Обласному академічному українському музично-драматичному театрі ім. Садовського відбудеться незвичайний концерт віртуозного струнного квінтету “VOŁOSI”.

Музиканти із Польщі гратимуть у Вінниці не вперше: цього ж разу завітають із новою програмою “Nomadism”, прем’єра якої відбудеться лише у Вінниці, Житомирі та Хмельницькому.

Українська публіка вперше познайомилася з гуртом під час міжнародного фестивалю АртПоле’2012, засвідчивши свої враження восьмиразовим викликом на біс. З того часу VOŁOSI дали кілька десятків концертів в різних українських містах – від Алчевська до Ужгорода.

Струнний колектив VOŁOSI виник на весіллі. Скрипаль, випускник музичної академії Кшиштоф Ласон запросив музикантів із довколишніх сіл на вечірку з нагоди свого одруження. Після цього вони з братом Станіславом, віолончелістом, що закінчив ту ж академію, вирішили поєднати здобутки своєї класичної освіти з невимушеністю гуральських музик – мешканців гір, в яких сходяться кордони Чехії, Польщі та Словаччини.

На європейській world music сцені VOŁOSI заявили про себе у 2010 році виступом на «Новій традиції» – найавторитетнішому польському фестивалі, що спеціалізується на нових формах осмислення фольклорної музики. Сполучення балканських, трансильванських і карпатських мотивів з класичними мелодіями європейських композиторів, майстерність і невимушеність, енергія та елегантність прийшлися до смаку критикам і публіці – VOŁOSI отримали мало не всі можливі винагороди фестивалю.

Музиканти легко вплітають класичні мелодії європейських композиторів у потоки балканських, трансільванських і карпатських мотивів, поєднуючи вишуканість і майстерність виконання з невимушеністю, спонтанністю та надзвичайною емоційністю.

До сьогодні музиканти встигли видати два альбоми й здобути шанувальників далеко за межами Польщі. З незмінним успіхом вони виступали в Грузії, Данії, Німеччині, Японії, Норвегії, Словенії, Бельгії та навіть в Стольгольмскій Ратуші у присутності його величності Карла XVI Густафа, Короля Швеції.

«…Різноманніття можливостей, вільний рух між місцями, стилями і мовами, порив до подолання стереотипних способів мислення і поведінки», – кажуть про неї самі музиканти.
«…Прекрасне поєднання витончених мелодій, вигадливих аранжувань і коротких імпровізацій, що робить гурт неповторним і завжди актуальним для спраглого до пригод слухача», – додають музичні оглядачі.

Концерт відбудеться з нагоди святкувань річниці прийняття першої європейської конституції – Конституції Польщі, яке щороку відбувається 3 травня.
Виступ гурту відбудеться за підтримки Генерального Консульства Республіки Польща у Вінниці.

Квитки на концерт можна отримати у касі театру. Кількість місць обмежена.

Автор: Інна Сандюк

Позаштатний журналіст

Поділитись публікацією
Вгору