× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

На благодійному аукціоні у Вінниці дитячі картини продали за 73 тисячі. ФОТОРЕПОРТАЖ

Протягом декількох місяців вінницька художниця та благодійники готували виставку-аукціон, щоб зібрати гроші на підтримку дитячих будинків “Малятко” та “Гніздечко”. Важливо те, що виставлені на продаж картини у стилі абстракціонізму намалювали самі вихованці дитячих будинків. 

У просторі, де зазвичай збирається чимало молоді щоб пофотографувати панорами міста, попрацювати та зустрітися із друзями, вчора, 23 травня, було досить багатолюдно. У залі зібрались близько сотні розкішних жінок та солідних чоловіків. “Прийшли на інших подивитись і себе показати”, – жартували гості.

У першому ряду сиділи шестеро дітлахів, які майже не відходили одне від одного, але уважно розглядали всіх та все навколо. Ці діти – юні художники, заради чиїх картин прийшли близько сотні людей.

Щоправда, у творчому здобутку кожного це перші серйозні роботи, але щоб їх придбати прийшло багато меценатіd, громадських активістів, творчих вінничан, підприємців та депутатів.

Справа в тому, що діти – вихованці дитячого будинку. Картини їм допомагала малювати вінницька художниця Вікторія Абрамович, а виставку-аукціон робіт влаштували для того, аби зібрати кошти для потреб цих дітей.

Протягом двох місяців Вікторія Абрамович займалась з вихованцями дитячих будинків “Гніздечко” та “Малятко” та допомагала їм створювати картини у стилі абстракціонізму. За п’ять майстер-класів діти намалювали свої картини, з яких 24 принесли на аукціон: 20 маленьких і ще чотири великі, над якими працювали окремими групами з декількох дітей.

– Складнощі завжди є, постійно виникають якісь моменти, які досить важко передбачити, але з дітьми було дуже легко працювати. На відміну від дорослих, вони не переживали, що у Петі чи у Васі вийде краще.  До того ж техніка така, яка дозволяє не порівнювати, тому що як не зроби – все одно буде гарно. Абстракція виглядає завжди досить класно. Взагалі з дітьми працювати дуже круто, але я всі ці емоції не помічала у процесі, тому що слідкувала за великою кількістю технічних моментів, але коли переглядала відео, яке знімали під час останнього майстер-класу, то у мене самої з’явилися сльози, – посміхаючись, розповіла художниця.

Вихованці дитячого будинку Олександра та Артем дещо соромлячись зізнались, що їм сподобалось займатися з художницею Вікою і малювати картини, хоча раніше вони цього не робили. Розповіли, що хотіли б малювати ще. Позаяк у дітлахів було завдання виконати роботи в стилі абстракціонізму, то довелося працювати з текстурною пастою, акрилом, використовувати золоту та срібну поталь та інші сучасні матеріали.

– Я завжди їжджу до дитячих будинків і цього разу вирішили зробити для них п’ять майстер-класів з художницею. Після цього зародилася ідея спершу зробити виставку, а після того подумали чому б не зробити аукціон, щоб на зібрані кошти організовувати далі заходи для дітей. Це будуть і освітні, і розвиваючі заходи. Робимо більший акцент на допомогу, яка б мала довготривалий ефект. І ще гроші підуть на дитячі меблі, іграшки та інші речі, – розповіла співорганізаторка Марина Борисенко.

Ще перед початком аукціону гості могли уважніше розгледіти картини та обрати ті, які зрештою придбають та заберуть з собою. Для тих, кому творчості не вистачить, встановили спеціальні скриньки, щоб кожен бажаючий міг зробити свій внесок на підтримку дитячих будинків. Щоб аукціон пройшов веселіше – підготували келихи з вином, запросили фіналістку телепроекту “Голос країни. Перезавантаження” Ольгу Мельник, а ще організували виступи юних танцівниць зі студії Shahina.

Після короткої шоу-програми розпочалось те, заради чого усі прийшли – сам аукціон, який відбувався декількома блоками, у перерві між якими вінничан продовжували розважати танцювальними та вокальними виступами.

Стартували ціни на картини від 400-500 гривень і досить швидко суми значно збільшувались. Найдорожчу картину у першому блоці аукціону придбали за 4500 гривень, чому організаторки аукціону помітно зраділи.

До речі, одну картину придбали за 800 гривень, але ніхто не підвищував ставки, адже таку ціну запропонував, як виявилось, син однієї із організаторок. При чому для неї самої це виявилось сюрпризом і як жартома прокоментував ведучий заходу: “Молодий гарячий хлопець заганяє батьків у борги”.

Цю картину повішу в салоні, – розповів підприємець та власник весільного салону Олександр Куделко, який придбав велику жовто-фіолетову картину.- Мені дуже сподобалась картина, тут такі три потоки, гарна гама кольорів і мені здалося, що в салоні це буде найкращим варіантом. І захотілося підтримати цей захід, я також займаюся подібною роботою з дітками в своєму місті, а я з Кам’янець-Подільського. Ми постійно займаємось розвитком дітей, підтримуємо їх та допомагаємо бачити нові цілі та розвиватися та досягатися кращого. Коли мене запросили сюди, то я відразу знав, що не відмовлюсь та приїду.

– Три тисячі раз! Три тисячі два! А, можливо, 3500? Знаєте, гуляти так гуляти! Ну, не поп’єте сьогодні кави. Мені просто цікаво чи дійдемо, такий спортивний інтерес, – захочував ведучий гостей аукціону і його слова мали вплив.

До речі, й він сам не залишився осторонь та придбав одну картину для себе.

Більшість картин розходились за три або чотири тисячі, однак знайшлись й ті, хто готовий був віддати більші суми та допомогти дитячим будинкам. Так, одну картину придбали за десять тисяч, а найдорожчим лотом виявилась остання картина – за неї власник магазинів шкіри та хутра Осман Генч майже одразу віддав 15 тисяч гривень, не давши змоги іншим гостям заходу позмагатися.

 

До речі, організатори офіційно дякували всім партнерам, які допомагали в організації заходу, а вони, в свою чергу, приносили подарунки для дітей, серед яких були запрошення в кіно та театр, а ще сертифікати на розваги.

Наприкінці аукціону, поки більшість гостей насолоджувались канапками, фруктами та вином, організатори заходу почали рахувати зібрані кошти. Лише за один вечір небайдужі вінничани зібрали 73 тисячі гривень, які передадуть на потреби дитячих будинків та вихованців закладів.

Фото Ольги Мірошниченко

Дарт Вейдер, що “ображає почуття вірян” і 14 тисяч хрестиків: як вінницька перекладачка з IT пішла в художниці

 

 

Автор: Дар'я Гоц

Поділитись публікацією
Вгору