На 36% більше дерев та “Оксамитовий шлях” для трамваїв: подробиці реконструкції Замостянської. ВІДЕО

Реконструкція Замостянської розпочалась ще минулого місяця. Тут обіцяють облаштувати сучасну прогулянкову зону, висадити нові дерева, прокласти “Оксамитовий шлях” для трамваїв та відремонтувати дорогу. Першу чергу планують здати протягом року.

Як повідомляється в сюжеті телеканалу Віта, на даний момент робітники вже вирили ями, аби підготуватися до монтажу комунікацій.   

– Передбачена повна заміна водогону діаметром (труб – ред.) 100. По центральній частині самої Замостянської повністю замінимо, – зазначає директор департаменту комунального господарства та благоустрою Володимир Ніценко.

Там також планують облаштувати трамвайні колії відповідно до технології “Оксамитовий шлях”.

Читайте також: Як створюють “Оксамитовий шлях” на Юності та Келецькій. ФОТОРЕПОРТАЖ

Частина вулиці підготовлена до зовнішніх робіт. Тут зрізали старі дерева та зняли верхній шар асфальту. Перш ніж їх зрізати, незалежні експерти перевірили дерева та зробили висновок, що вони зеленітимуть ще максимум три роки.

– От до цього акту обстеження було додано відповідні фотоматеріали. Можна побачити в якому стані ці дерева: вони пошкоджені, грибок. Я думаю, що не виникає сумнівів стосовно досягнення вікової межі, – розповідає Володимир Ніценко.

Замість старих лип, котрим було вже близько 50 років, посадять два види сакур та граби. Планується, що дерев стане на 36% більше, ніж було до того. Їх привезуть з Нідерландів. Так як це будуть не маленькі саджанці, комунальники розраховують, що вже за кілька років дерева даватимуть тінь. Крони тих самих грабів мають конусоподібну форму, тому не заважатимуть лініям електропередач.

Читайте також: За останні три роки у Вінниці висадили майже півтори тисячі дерев

Згідно зі словами Ніценка, посадковий матеріал має бути вже пристосований до українських умов. Згідно наших нормативів висота стовбура до крони має сягати 2,5-3 метрів, а діаметр стовбура – до 16 сантиметрів.  

Нагадаємо, що на оновленій Замостянській будуть облаштовані зручні з’їзди для людей з інвалідністю, сучасні зупинки для громадського транспорту та окремі місця для паркування автівок.

Автор: Микола Геркалюк

Поділитись публікацією
Вгору