Мистецтво заради здоров’я: у Вінниці волонтери розмалювали стіни дитячої лікарні. ФОТОРЕПОРТАЖ

Сонечко, зайчики, котики та пейзажі – саме такі зображення створили у Вінниці п’ятеро художників-волонтерів, щоб трохи поліпшити життя маленьких пацієнтів Вінницької обласної дитячої клінічної лікарні.

Про це Vежі розповів сьогодні, 5 липня, один із організаторів мистецької акції, громадський активіст Роман Гуменюк – під час відкриття у лікарні Сімейної кімнати Рональда МакДональда.

Читайте також: У Вінницькій дитячій лікарні відкрили другу в країні Сімейну кімнату. ФОТОРЕПОРТАЖ

За словами волонтера, така ідея виникла у працівників відділення черепно-лицьової хірургії. Вони зателефонували Роману та попросили прикрасити стіни малюнками, щоб діткам було хоч трохи легше перебувати тут на лікуванні, котре подекуди є досить тривалим.

– Лікарі пояснили, що є діти, котрі перебувають тут й по півроку. Були випадки, коли вони просто шкрябали стіни, бо є важкі випадки. Тому медики подумали про те, що дітям потрібно створити якусь більш позитивну картинку, – пояснює Роман.

Відтак, чоловік за допомогою розміщеного у Фейсбук допису – зібрав групу волонтерів, які погодилися розфарбувати стіни відділення та деяких палат. Врешті вдалося створити понад 30 малюнків. Роботи тривали понад два місяці й завершились нещодавно.

Молодих художників тонкощам мистецтва навчав уже досвідчений майстер своєї справи – Георгій Миндей. Чоловік долучився й до самого процесу малювання, адже також став учасником волонтерської групи. Волонтерки Марія та Вікторія розповідають, що процес створення малюнків їм у першу чергу був приємним через віру у те, що ці позитивні зображення покращать психологічний стан дітей. Долучилася до акції також і художник-дизайнер Наталя.

– Малювали акриловими фарбами, бо вони найкраще тут виглядають, – каже Вікторія. – Зазвичай кожна робота виконувалася протягом дня. Ми брали за основу якийсь малюнок, а потім доповнювали його, змінювали кольори тощо. Усе заради того, щоб він виглядав якомога позитивніше. Я особисто дуже рада, що долучилася до цієї акції. Адже коли діти потрапляють до лікарні – їм і так важко, страшно. Краще, коли вони бачитимуть цю красу й думатимуть про хороше. Коли ми малювали, діти підходили до нас і з цікавістю роздивлялися, посміхалися.

До речі, Вікторія не є професійною художницею, дівчина навчається на землевпорядника. Як пояснила волонтерка, малювання – це просто її хобі. А ось інша волонтерка, Марія – вже здобуває професію художниці.
– Нам вдалося зробити понад 30 картин. Але цілком можливо, що ми ще продовжимо розмальовувати це відділення, адже результат нам сподобався, а головне – дітям.

Роман Гуменюк сказав, що він особисто не є художником, а тільки громадським діячем, проте не втримався й також долучився до процесу малювання. За його словами, це виявилося не так вже й складно, а навпаки – доволі надихаюче та позитивно. Окрім того, як переконані художники – ці малюнки здатні покращити настрій дітей, а отже – певним чином прискорити їхнє одужання.

Окрім волонтерів, до процесу прикрашання стін лікарні долучилася й матір одного з маленьких пацієнтів. Жінка зокрема намалювала пейзаж із човником.

– Виявилося, що Людмила Марчишена – дизайнерка, – каже Роман Гуменюк. – Її дитина саме перебувала тут на лікуванні й жінка вирішила таким чином допомогти не тільки своїй родині, а й іншим діткам.

Волонтери зазначили, що увесь час діти із цікавістю споглядали за процесом малювання й відтак – відволікались від своїх проблем. «Коли можливо зробити хоч щось хороше – робіть» – кажуть художники.

Нагадаємо також, що саме сьогодні завдяки благодійному проекту Фундації Дім Рональда МакДональда в Україні – у Вінницькій обласній дитячій клінічній лікарні (вулиця Хмельницьке шосе, 108) відкрилася Сімейна кімната. Локація облаштована у цьому ж відділенні черепно-лицьової хірургії, поділена на кілька зон: вітальня, кімната для відпочинку, окрема кімната без камер для годування груддю (у інших зонах встановлено камери відеоспостереження), кухня.

Фото Ольги Мірошниченко

Автор: Юлія Плахтій

Журналіст

Поділитись публікацією
Вгору