Мистецтво довкілля: у Вінниці презентують литовський проект «Laikas»

Вінниця готується вже увосьме провести мистецький проект «РЕ:ВІЗІЯ» та презентує виставку світлин литовського проекту «Nature and Art», на яких об’єкти довкілля перетворюють на мистецтво та доповнюють ними навколишнє середовище у різні пори року, таким чином створюючи справжню галерею просто неба. 

Цьогорічна «РЕ:ВІЗІЯ» розпочнеться вже у четверг, 22 березня, і триватиме до кінця місяця – 30 березня, повідомляє Вінницька міська рада.

У рамках візуальної частини «РЕ:ВІЗІЇ» 22 березня у «Галереї ХХІ» (вул. Архітектора Артинова,12а) відбудеться мультимедійна презентація проекту мистецтва довкілля «Nature and Art», яку проведе його засновниця та кураторка  Інга Раубайте. Початок о 17:00.

На афіші робота “Reliktas” учасниці симпозіуму Greta Kardi (Литва)

У 2016 році проект «Nature and Art» проходив за допоміжною назвою «Laikas» (що перекладається з литовської як «час»), що і визначало його тематику та контекст. У проекті вперше в його історії взяли участь художники з України (Володимир Ходак та Олександр Никитюк), що стало унікальним прецедентом міжнародного співробітництва та обміну досвідом в сфері мистецтва довкілля між художниками Литви і України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Екстремальне мистецтво на Великих валах: під Немировом відбувся “Міфогенез”-2018. ФОТОРЕПОРТАЖ

Експозиційний проект «Laikas» представляє собою серію світлин арт-об’єктів проекту «Nature and Art» у різні пори року. Цей проект відбувається в Республіці Литва, в Ботанічному саду Університету міста Вільнюс.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Міфогенез” з висоти пташиного польоту: опубліковане відео з цьогорічного фестивалю ленд-арту на Великих валах

Творчі об’єкти в Ботанічному саду мають високий художній рівень та є прикладом для уваги, дослідження і презентації для широкого кола глядачів не тільки в Республіці Литва, а й в Україні. Експозиція демонструє європейський підхід до проведення подібних проектів в форматі осінь/зима, показує їх існування в різних станах і порах року.

Триватиме виставка у «Галереї ХХІ» до 1 квітня.

Організатор мистецького заходу «РЕ:ВІЗІЯ» департамент культури Вінницької міської ради. Партнери: ВОГО «Лабораторія актуальної творчості», Галерея Ботанічного саду Університету міста Вільнюс (Литва), «Галерея ХХІ», ВОГО «Культурна стратегія – ХХІ», ВОГО «Ліга розвитку мистецтва», ГО «Креативний простір».

Фото із соціальних мереж

 

Автор: Vежа

Адміністрація сайту

Поділитись публікацією
Вгору