× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Мистецтво для «зшивання» націй та перформанси-потрясіння: яким буде цьогорічний фестиваль “Острів Європа”

14-16 червня у Вінниці на різних відкритих локаціях міста вже вдруге відбудеться міжнародний фестиваль «Острів Європа».

Як йдеться в анонсі фестивалю, «Острів Європа» традиційно вирізнятиме увага до «камерних» літератур, малих мов і локальних текстів, а також тих письменників, чиї твори в Україні ще не виходили окремими книжками. Серед учасників та учасниць фестивалю будуть володарі та володарки престижних  премій Європи та світу з країн Вишеградської четвірки, Балкан, Швейцарії та Німеччини.

Психологічний курорт для культурної еліти: чим став і може стати фестиваль “Острів Європа” для Віннииці?

– Лейтмотивами фестивалю стануть дві важливі річниці: 100-річчя проголошення Акту Злуки УНР і ЗУНР та 30-річчя падіння Берлінської стіни. Європейські інтелектуали й інтелектуалки протягом трьох днів у Вінниці міркуватимуть про роль мистецтва у «зшиванні» націй та утвердженні свободи, зокрема в епоху постсоціалізму. Питання об’єднання, порозуміння й долання кордонів стане лейтмотивом як загальної, так і спеціальних програм, покликаних проговорити важливі й актуальні для сучасної Європи теми: території, мови, гендеру. Нововведення цьогорічного фестивалю – повноцінний англомовний супровід та переклад, — пишуть організатори.

“В саду зізнань”: у Вінниці відбулася прем’єра музично-поетичного перформансу Мар’яни Савки. ФОТО

“Час стомився і нікуди не йде”: Жадан і “Лінія Маннергейма” зібрали аншлаг в саду Коцюбинського. ФОТОРЕПОРТАЖ

Минулоріч «Острів Європа» відкрив вінничанам та гостям міста нові мистецькі локації, що набули нових сенсів після перших читань, перформансів та презентацій на них. На другому фестивалі, окрім вже освоєних локацій, з’являться і нові, де ще жодного разу не проводилися мистецькі події.

“Ляля” замість Кемпи: у Вінниці відбулися “острівні” читання на кораблі. ФОТОРЕПОРТАЖ

Організатори як і минулого року планують зробити острів Кемпа мистецькими хоча би на день. Саме на ньому відбудеться «тиха» літературна подія для підкреслення важливості цього об’єкта в міській екосистемі.

Бейтуран зацвітає: фестиваль «Острів Європа» у Вінниці закінчився босоніж та грою на пилці. ФОТОРЕПОРТАЖ

У програмі фестивалю заплановані найрізноманітніші заходи: поетичні читання в атмосферних місцях, дискусії, авторські зустрічі, презентації, музичні виступи, екскурсії, перформанси-потрясіння та спонтанні мистецькі акції.

Білоруський класик Альгерд Бахаревіч у Вінниці вперше презентував роман “Собаки Європи”

Спецподією цьогорічного фестивалю стане виставка про класика їдишомовної літератури Іцхака Йоеля Лінецького родом із Вінниці. У своїх творах він описував життя Єрусалимки – одного з найбільш автентичних та колоритних кварталів Вінниці.

Читайте також: 

“Українці – єдина нація, яка спроможна нейтралізувати російську загрозу для світу”: у Вінниці відкрили виставку на честь Костецького. ФОТО

 

Автор: Марина Однорог

Поділитись публікацією
Вгору