× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Минулого року у Вінниці продали комунального майна на 2,5 мільйони

За підсумками минулого року до бюджету Вінниці надійшло понад 2 мільйони 557 тисяч гривень від продажу чотирьох об’єктів комунальної власності. 

Про це розповів Ігор Шутак, директор Департаменту комунального майна Вінницької міської ради, під час звіту Про хід та результати відчуження комунального майна за 2018 рік.

Основною метою приватизації (відчуження) є прискорення економічного зростання, залучення іноземних та внутрішніх інвестицій, зменшення частки державної або комунальної власності у структурі економіки України шляхом продажу об’єктів приватизації ефективному приватному власнику. Йдеться про об’єкти, подальше перебування яких у комунальній власності є економічно недоцільним.

– Минулого року був визначений перелік з 17 об’єктів комунальної власності територіальної громади Вінниці, які підлягали приватизації, з яких два об’єкти – способом викупу та 15 – шляхом продажу через аукціон, – прозвітував Шутак.

Водночас, Шутак повідомив, що минулоріч було укладено договорів купівлі-продажу на суму в понад 2 мільйони 557 тисяч 528 гривень, що надійшли до міського бюджету. При цьому йдеться про відчуження лише чотирьох об’єктів комунальної власності площею 757,3 “квадратів”. Водночас у минулі роки суми та кількість об’єктів були більшими.

Зокрема були продані:

– Частина прибудованих приміщень за адресою вулиця Д. Нечая, 63-а. Площа – 420 “квадратів”. Вартість продажу – 1 мільйон 73 тисячі гривень.
– Підвальне приміщення за адресою вулиця Винниченка, 11. Площа – 112 “квадратів”. Вартість продажу – 464 тисяч гривень.
– Нежитлова будівля за адресою вулиця Брацлавська, 70-а. Площа – 69,6 “квадратів”. Вартість продажу – 104 тисяч гривень.
– Вбудовані приміщення за адресою проспект Юності, 44. Площа – 154,8 “квадратів”. Вартість – 916 тисяч гривень.

 

Як пояснив Шутак, зменшення кількості проданих об’єктів пов’язано з прийняттям нового закону, згідно якого потрібно було розробляти нові нормативно-правові акти та вносити низку змін, внаслідок чого перші аукціони були оголошені в серпні 2018 року.

Шутак також зазначив, що протягом минулого року шляхом викупу приватизовано один об’єкт загальною площею 154,8 “квадратів”. Зокрема було укладено договір купівлі-продажу на частку комунальної власності у розмірі 916 тисяч гривень.

Також Ігор Шутак повідомив, що протягом найближчих десяти днів мають бути узгоджені всі формальності щодо продажу готельно-ресторанного комплексу “Південний Буг”. Разом із усіма податками його вартість сягає близько 43 мільйонів гривень.

Читайте також: Готельний комплекс “Південний Буг” у Вінниці продали за понад 34 мільйони гривень

Цього року у планах та пріоритетах приватизації – надходження у сумі 6 мільйонів 750 тисяч гривень від приватизації нерухомого комунального майна. Також планується продовжити роботу з приватизації тих об’єктів, подальше перебування яких у комунальній власності є економічно недоцільним.

Фото автора, головне фото – cornus.com.au

Автор: Юлія Плахтій

Журналіст

Поділитись публікацією
Вгору