× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Минулого року доходи вінницького бюджету зросли на 45%

У міській раді цього тижня офіційно підбили підсумки виконання міського бюджету у 2017 році. За інформацією департаменту фінансів, план по доходах до бюджету виконано на 105%.

Звітуючи на засіданні виконавчого комітету міськради, очільниця департаменту фінансів Наталя Луценко розповіла, що традиційно основними споживачами бюджетних коштів залишаються галузі соціального захисту населення, освіта та охорона здоров’я.

Протягом минулого року з міського бюджету були виділені кошти на реалізацію програм «Стоп-грип у м.Вінниці на 2016-2018 роки», «Профілактика та лікування артеріальної гіпертензії на 2015–2018 роки», а також продовжувалась реалізація міської програми «Інформатизація галузі охорони здоров’я на 2016-2020 роки»: було придбано 50 комп’ютерів, створювалась локальна мережа та встановлювалось програмне забезпечення в установах вторинного рівня. До закладів освіти, які тепер збільшились ще на два нових дитячих садочки, купували необхідне обладнання. Окрім цього, гроші виділяли також на розвиток інфраструктури міста тощо.

– Успішне наповнення бюджету позитивно вплинуло на виконання видатків бюджету. Видатки бюджету за звітний період склали 4480,9 млн грн, що в 1,5 рази перевищує показники минулого року. Це забезпечило стабільне функціонування бюджетної сфери, житлово-комунального господарства та міського транспорту. Характерною рисою видаткової частини бюджету є її соціальна спрямованість, – зазначила Наталія Луценко.

За звітний рік до бюджету міста надійшло 4336,7 млн грн, а це на 45% більше, ніж у попередньому році. План по доходах виконано на 105%.

Основними бюджетоутворюючими податками є податок на доходи фізичних осіб, єдиний податок, плата за землю, акцизний податок з роздрібної торгівлі підакцизних товарів, які складають 93,5% всіх власних і закріплених доходів загального фонду.

Зокрема, щодо податку на доходи фізичних осіб, надходження порівняно з 2016 роком зросли на 43,5%, що є результатом підвищення в 2017 році розміру середньомісячної заробітної плати по місту.

Від акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизних товарів надійшло на 30,1% більше, у порівняні із 2016 роком. Окрім того, ще й плата за надання адміністративних послуг стала стабільним джерелом доходів бюджету. За надання послуг прозорими офісами міста до бюджету надійшло 33,9 млн грн, що на 55% більше, ніж у 2016-му. Зокрема, це сталося завдяки передачі органам місцевого самоврядування повноважень щодо оформлення та обміну паспорта громадянина України, а також – документів для виїзду за кордон.

У свою чергу міський голова Сергій Моргунов зауважив, що позитивна тенденція наповення бюджету порівняно з 2016 роком пов’язана і з підвищенням мінімальної заробітної плати.

– Ми бачимо значне збільшення надходжень до бюджету за рахунок податку з доходів фізичних осіб. Також є позитивна динаміка у наповненні бюджету розвитку. Коли ми приймали бюджет на 2018 рік, ставили перед собою багато завдань, які буде можливо виконати лише завдяки ефективному наповненню бюджету міста. Саме від відповідальної роботи всіх структурних підрозділів міської ради залежить наповнення бюджету, – додав міський голова.

Нагадаємо, що вже на 2018 рік бюджет Вінниці збільшився до  4 мільярдів 728 мільйонів гривень.

Джерело – Вінницька міська рада

 

Автор: Vежа

Адміністрація сайту

Поділитись публікацією
Вгору