× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

«Ми зберегли для Вінниці унікальний шанс, а з бібліотекою теж розберемося»: Моргунов прокоментував «дитячий мітинг» у міськраді

На початку тижня ЗМІ Вінниці – та не лише – облетіла новина: мерія виселяє на вулицю обласну дитячу бібліотеку імені І.Франка, що у центрі міста – на Соборній, 26. І вже вчора, 10 травня, група місцевих активістів прийшла під будівлю мерії з пікетом. Привели із собою також дітей.

Ситуація гостра ще й тим, що приміщення бібліотеки потрібне для розміщення фондів єдиного в Україні музею української марки, частина якого розташована поверхом нижче від бібліотеки. Мітинг, який вчора завершився домовленістю чиновників з бібліотекою, прокоментував сьогодні, 11 травня, міський голова Сергій Моргунов наприкінці прес-конференції щодо відзначення Дня Європи у місті.

  • В нас дуже люблять на різних темах робити собі імідж, – почав Сергій Моргунов, коли журналісти його запитали про подальшу долю дитячої бібліотеки. – Давайте просто подивимося на дії міської влади з точки зору розвитку бібліотечної системи міста. На сьогодні ця мережа включає 17 бібліотек, на три бібліотеки ми вже в цьому році виділили по 2 мільйони гривень, аби провести відповідний капітальний ремонт. Щороку збільшується і фонд бібліотек. Тому закидати в бік міської влади, що ми негативно ставимося бо бібліотечної системи як такої вважаю як мінімум несправедливо, – зауважив міський голова.

  • А тепер давайте поставимо на чашу терезів дві важливих, на мою думку, речі. Перша – ми маємо сьогодні унікальний шанс отримати у місті Вінниці найбільший в Україні та єдиний музей української марки. Отримати найбільшу колекцію в світі, яка знаходиться на території іншої держави – у Сполучених Штатах Америки. Фактично, ця колекція є безцінною. Але вона безцінна, в першу чергу, для України та українців. Ми повинні втратити цей шанс? Думаю, ні.

Єдиний музей української марки відкрив у Вінниці американець з місцевим корінням

Сергій Моргунов також зауважив, що ініціатор музею – Олександр Балабан – не тільки з Вінницею вів перемовини щодо відкриття музею марки. Він раніше шукав варіанти в Коломиї, і там довго не могли йому нічого запропонувати. Тому він звідти пішов.

  • Друга сторона цієї медалі – це розташування цього музею. Зараз на Соборній у маленькому приміщенні, де відкрито музей, можна розмістити лише один відсоток цієї колекції. Однозначно, цей музей потрібно розширяти. Ми звернулися ще рік тому до облдержадміністрації щодо пошуку можливості звільнення одного приміщення на другому поверсі цієї будівлі (бо там приміщень два), щоб розмістити самі фонди музею, тобто колекцію марок. Звичайно, ніхто нікого виганяти і виселяти нікуди не збирався. Просто став процес обговорення і пошуку альтернативного варіанту для розміщення дитячої бібліотеки. І в такій ситуації знайшлися люди, які бажають заробити собі дешевий популізм і збурити людей. Найбільше мені не подобається в цій ситуації те, що тут намагаються використовувати дітей.

Міський голова запевнив, що бібліотека імені Франка не опиниться на вулиці стовідсотково – це не є в інтересах ні міської, ні обласної влади.

  • Ми повинні шукати альтернативу, щоб мати сьогодні унікальну колекцію. І якщо говорити про туристичну привабливість Вінниці, то вона – в музеях. І музей марки серед них буде родзинкою. У нас немає такої шикарної архітектури, як в Чернівцях чи у Львові. І ми маємо це компенсувати чимось іншим, щоб турист прийшов, залишив у нашому місті гроші, що вплинуло б не економіку Вінниці. У нас є багато планів і щодо музею Вінниці, музею мініатюр автомобілів, і якщо все вдасться, то тільки на Соборній у Вінниці буде шість музеїв. Я думаю, що як хтось був у Європі, то бачив, що там безліч різнопланових музеїв, і люди їх відвідують, – сказав Сергій Моргунов, і наостанок додав: «А з бібліотекою ми розберемося».

Фото Андрія Завертаного

Автор: Віталія Мазур

Журналіст

Поділитись публікацією
Вгору