“Ми просто одна одну лупили, як могли”: вінничанка Ольга Грабовська про перемогу в “Битві націй 2018”

Минулого тижня в Італії відбувався чемпіонат з історичного середньовічного бою “Битва націй 2018”. У змаганнях з алебардою вінничанка Ольга Грабовська, перемігши зокрема і росіянку, виборола “золото” для української збірної. 

В “Битві націй” Ольга бере участь вже вдруге. Попередня її участь у змаганнях відбувалась в 2016 році.

– Якраз коли були відбіркові бої минулого року я перебувала ще в лікарні з травмою. Тому минулого року я їздила на інший великий чемпіонат, але за іншою версією, – розповідає Ольга.

Для формування української збірної на цьогорічну “Битву націй” наприкінці січня та в лютому проводились відбіркові змагання. Зазвичай там є дві номінації – групові та одиночні бої. Групові бої в свою чергу поділяються на змагання серед чоловіків (21 на 21 та 5 на 5) і серед жінок (лише 5 на 5). Раніше групові бої серед жінок відбувались переважно в форматі 3 на 3, адже цей вид спорту більш популярний серед чоловіків. Але останнім часом кількість жінок там постійно зростає.

– Є ряд одиночних номінацій. Це три турнірні номінації: довгий меч (дворучний), щит і меч та баклер з мечем. Баклер це такий невеличкий щит. Є ще одна окрема категорія – бої на алебардах, – описує відбірковий процес Ольга Грабовська.

Цьогорічним новаторством у процесі відбору були професійні поєдинки серед чоловіків. Фактично це бої без правил, де наносити удари можна не тільки зброєю, а й руками та ногами, боротись та вести боротьбу в партері. В інших категоріях правила цього не забороняють, але тільки в професійних поєдинках за такі удари нараховуються бали.

Таким чином переможці кожної з номінацій потрапляли до української збірної з історичного середньовічного бою.

“Битва націй 2018” тривала чотири дні в Італії на території замку Castello di Santa Severa. Першого дня Ольга Грабовська брала участь в турнірній номінації “Довгий меч”. Досить серйозною суперницею вона вважає росіянку Анастасію Мещерякову, яка почала виступати відносно недавно. Цей бій Ольга, на жаль, програла.

– Я бачила її відео. Вона дуже сильна, з цікавим фехтуванням, неординарним. Вважаю, що з нею на рівних билася, але десь трохи вона виявилась швидшою чи вправнішою. Претензій до неї не маю, – описує свої враження Грабовська.

Решту суперниць з першого дня вінничанка знає вже довгий час. Представниця Чехії Паула, наприклад, є на 30 кілограмів важчою за Ольгу:   

– Вона мені дала можливість відчути кожен кілограм своєї переваги у вазі, постійно тиснучи. Але мені вдалось її перефехтувати.

В змагання серед жінок Ольга брала участь тільки у двох категоріях: “Довгий меч” і “Алебарда”. Другого дня саме відбувались бої з алебардою. У відбірковій групі їй довелось зустрітись з американкою Лізою Галлі. Останній вдалось перемогти, в першу чергу, завдяки тому, що Ольга неуважно прочитала правила.

Ліза Галлі. Фото: http://botn.info

– Там було таке специфічне правило, що зона взаємодії позначається двома червоними лініями за які не можна було виходити. І я про цю лінію не дочитала, постояла за нею і мене оштрафували балами. Цих штрафних балів вистачило щоб я програла у відбірковій групі.

З групи Ольга вийшла на другому місці, а Галлі на першому. В наступному колі вінничанка зустрілась із росіянкою Аліною Абдулаєвою, яка вважалась фавориткою змагань. Після напруженого бою з додатковим часом Ольга виборола перемогу, що дозволило їй у фіналі знову зійтись у двобої з американкою Лізою Галлі. Цього разу бій був більш успішним для українки і за його підсумками вона посіла перше місце, здобувши “золото”.  

Наступного дня Ольга брала участь в категорії “Тріатлон”. Тут відбувається три бої підряд з різними видами зброї – довгий меч, меч і баклер,щит і меч. Суперницею вінничанки була ще одна її давня знайома – Ксенія В’юнова з Росії.

– Так вийшло, що перший раунд був за мною. Довгий меч у мене якраз найбільш успішно йде. Меч і баклер – це її коник, тому вона мене однозначно перемогла. В третьому раунді у нас була шалена кількість обмінів ударами, ми просто одна одну били, лупили як могли. Судді порахували, що перевага, все ж таки, була на її боці. Відповідно я зайняла четверте, а вона третє місце, – розповідає Ольга.   

В загальному рейтингу українська збірна посіла друге місце, одразу за збірною Росії. У наших бійців одна золота, сім срібних і три бронзові медалі. Почесне третє місце дісталось полякам.

Далі Ольга планує поїхати на українські змагання “Зов героїв”, що відбуватимуться на території парку “Київська Русь”.

Автор: Микола Геркалюк

Поділитись публікацією
Вгору