Музика, земля та звернення до Верховної ради: підсумки позачергової сесії у Вінницькій ОДА

Нагородження видатних музикантів та хорових колективів, професійно-технічна освіта учасників бойових дій та навіть ініціатива створення програми щодо родючості українських ґрунтів.

Низку цих та інших рішень прийняли депутати сьогодні, 12 жовтня, на позачерговій сесії Вінницької обласної ради.

Зокрема у Вінницькій області відтепер кращих професійних музикантів та хорових колективів відзначатимуть премією імені Миколи Леонтовича.

Премія вручатиметься у грудні – до дня народження відомого композитора, збирача музичного фольклору та громадського діяча. Йдеться про грошову винагороду у розмірі 20 тисяч гривень, як і анонсувалося раніше.

У Вінниці відкрили погруддя Леонтовичу та анонсують премію імені композитора. ФОТО

Окрім цього, було схвалено звернення депутатів обласної Ради 7 скликання до Верховної Ради України щодо врегулювання питання здобуття професійно-технічної та вищої освіти учасниками бойових дій на заочній формі навчання.

Депутати відмовили в наданні погодження Державній службі геології та надр України щодо продажу на аукціоні спеціального дозволу на користування надрами, з метою геологічного вивчення, у тому числі дослідно-промислової розробки Русавської-3 ділянки пісковиків.

Депутат обласної Ради Геннадій Мазур запропонував включити до порядку денного низку депутатських звернень до Прем’єр-Міністра України, голови Верховної Ради України, голови облдержадміністрації.

Зокрема йшлося про ініціювання розробки та прийняття державної довгострокової програми збереження якості й підвищення родючості ґрунтів України, про встановлення ставок рентної плати за заготівлю другорядних лісових матеріалів, здійснення побічних лісових користувань та використання корисних властивостей лісів.

Крім того, розглянуто звернення щодо збільшення призначень у Державному бюджеті України на фінансування бюджетних програм, які стосуються відшкодування шкоди, завданої громадянам незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органів державної влади, їхніх посадових і службових осіб, виконання рішень суду, що гарантовані державою. Більшістю голосів чотири звернення Геннадія Мазура підтримані.

У питанні «Різне» розглянули звернення та заяви від депутатів. Зокрема, голова постійної комісії свободи слова, інформаційного простору та реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації Тетяна Редько зачитала звернення на захист інтернет-видання «Власно.info».

Таким чином, депутати розглянули та прийняли відповідні рішення з 12 питань порядку денного пленарного засідання позачергової 25 сесії обласної Ради 7 скликання.

 

Автор: Юлія Плахтій

Журналіст

Поділитись публікацією
Вгору