Мурали проти погоди: чи встигнуть прикрасити Вінницю до Дня міста

Непогода у Вінниці не завадить втіленню масштабної задумки художників прикрасити місто муралами в рамках проекту «VIN ART CITY». Щонайменше на це сподівається творча група митців.

По вулиці Келецькій, 138 вже готова більша частина зображення тендітної балерини на світло-синьому тлі. Художник Олександр Никитюк говорить, що наразі команда докладає всіх зусиль, щоб завершити роботи до Дня міста (цьогоріч – 9 вересня), але є все залежить від погоди.

  • Погода наразі суттєво перешкоджає роботі. Вчора був вітер – ми наносили фарбу, а її відносило на автівки, які були поруч. Сьогодні у місті злива – стіна мокра і працювати нереально. Наразі готуємо фарбу, змішуємо – і в негоду є чим зайнятись. Ми хочемо подарувати місту якісну творчість, тому поспішати й не зважати на погоду не можна. Ми плануємо завершити до Дня міста цей мурал та ще «Місто спорту», що по Келецькій, 132-а. Можливо, будемо працювати одночасно на двох об’єктах. Але якщо будуть знову форс-мажори, то відтак гарантувати щось важко.

Ескіз «Місто спорту»

Мурали проти води: частину “Спрямованості” на Коріатовичів змило дощем. ФОТО

Останній ривок: художники завершили три з п’яти нових вінницьких муралів. ФОТО

Як пояснив художник, балет є символом натхнення художників в усьому світі вже багато років.

  • У Вінниці цим муралом ми хочемо надихнути не тільки місцевих митців, а й мешканців міста, дати таким чином поштовх до розвитку творчості у вінничан. Окрім того, не випадково мурал «Місто культури» розміщено на виїзді з міста – так у людей, які покидають Вінницю, буде у пам’яті зафіксовано, що вони їдуть з міста культури.

Олександр Нікітюк зауважив, що спочатку балерина мала бути зображена на тлі з коричневим орнаментом, втім опитані місцеві мешканці сказали, що хотіли б бачити щось світліше та «веселіше».

  • Ми запросили архітектора Тетяну Волошину, яка й допрацювала ескіз та запропонувала іншу палітру – від темно-синього до світлого. На це погодилися як мешканці цього району, так і сам автор ідеї – Олег Ходаков та вся робоча група. Окрім того, на малюнку з’являється перспектива простору, глибина. Це якісна зміна до проекту, в якому взяли участь не тільки художники та архітектори, а й громада міста.

Протягом червня тривав прийом заявок на третій конкурс проекту «VIN ART CITY». Цього року надійшло 29 заявок від художників з Вінниці, Києва, Луцька, Харкова, Львова. З них експертною радою було відібрано 5 пропозицій для реалізації у Вінниці на спеціально обраних стінах будинків міста. Адреси будинків, на яких будуть новi мурали: Князiв Корiатовичiв 155; Келецька 132-а; Келецька 138; Провулок Миколи Амосова 28а (2 мурали).

Автор: Юлія Плахтій

Журналіст

Поділитись публікацією

Інші новини

Вгору