× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Муніципальний велопрокат вже у Вінниці: з’явилися перші смарт-станції та велосипеди. ФОТО

Вже у жовтні – якщо збережеться хороша погода – вінничани зможуть випробувати довгоочікуваний муніципальний велопрокат від Вінницької міської ради та фірми NextBike.

Cьогодні до Вінниці прибули 120 велосипедів, які невдовзі будуть розташовані на 15-ти точках прокату. Наразі байки ще перебувають на складах Вінницької транспортної компанії.

Водночас NextBike вже оприлюднив адреси, де можна буде взяти двоколісного на прокат:

вул. Ващука (Вишенька)/вул. Келецька
Західний автовокзал
Вінницький національний технічний Університет
вул. Брацлавська/вул. Замостянська
Європейська площа
вул. Келецька/вул. Пирогова
вул. Пирогова/Електромережі
парк Дружби народів /вул. А. Первозванного
вул. Келецька/пр. Космонавтів
вул. Келецька/вул. 600 річчя (ДОНАУ)
Центральний Автовокзал
Головний залізничний вокзал
вул. Стрілецька/вул. Київська
вул. Коцюбинського (ТЦ ПетроЦентр)
вул. Коцюбинського/пл. Перемоги

Інфраструктурні об’єкти для системи прокату зі слів співробітника енергетики, транспорту та зв’язку ВМР Андрія Сорокіна, почали встановлювати ще цієї неділі, 30 вересня. Сьогодні ж на Західному автовокзалі змонтували першу станцію велопрокату.

Ця станція вона розрахована на десять велосипедів. Як пояснює Андрій Сорокін, для того, аби взяти байк в оренду, достатньо просто мати банківську картку або налаштований мобільний банкінг на своєму смартфоні:

  • Ви реєструєтеся в системі на сайті, завантажуєте відповідний додаток. Після цього просто сплачуєте за оренду велосипеда як за будь-який товар у звичайному магазині. Щойно оплата пройшла: станція розблоковує замок, ви берете велосипед і катаєтесь.

З цього моменту система відраховує час, який ви проводите на велосипеді. Щойно ви ставите велосипед на будь-яку з 15-ти станцій і бачите відповідний сигнал на замку – система припиняє нараховувати плату. За рухом велосипедів стежитимуть в компанії завдяки GPS-датчикам.

Наразі на сайті компанії зазначені наступні тарифи за користування велосипедом (Андрій Сорокін стверджує, що навряд чи вони будуть іншими у Вінниці):

1 година поїздки – 20 гривень

Місячний абонемент: 230 гривень (безкоштовні поїздки до години протягом 30-ти днів)

Абонемент на сезон: 800 гривень (безкоштовні поїздки до години протягом всього сезону)

Коментуючи ситуацію з вандалізмом, яка має місце у київському муніципальному велопрокаті, Сорокін пояснює, що у Вінниці зовсім інших алгоритм роботи прокату:

– Там велосипеди стоять на звичайних велопарковках, замок просто блокує заднє колесо. Місця, де велосипед можна залишити після поїздки інколи просто позначені синім кольором на асфальті, там немає таких станцій, як у нас. Тобто кияни часто просто кидають велосипед десь у кущах, а власники прокату потім за GPS-маячками шукають, де покинули їхнє майну. У нас зовсім інша історія і я сподіваюсь, вона захистить нас від таких випадків.

За словами Сорокіна, на монтаж усіх дванадцять станцій потрібно два дні. І вже до кінця тижня Муніципальний велопрокат може почати роботу.

Що стосується термінів його роботи в зв’язку з приходом холодів, чиновник пояснив, що орієнтуватимуться за погодою. Щойно все замете снігом – велосипеди зі станцій прокату приберуть. А з відкриттям нового сезону – знову повернуть.

Фото Андрія Завертаного та зі сторінки Андрія Сорокіна

Читайте також: Скільки коштує прокат велосипедів у Вінниці. ОГЛЯД

Автор: Андрій Качор

Головний редактор Vежі

Поділитись публікацією
Вгору