× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Можливий спалах: вінничан закликають вакцинуватися від кору та дифтерії

На Вінниччині зростає захворюваність на кір. Новий спалах очікують восени, а тому медики закликають вчасно вакцинуватися. 

За інформацією “Вінницького обласного лабораторного центру МОЗ України”, впродовж  31-го тижня 2019 року в області захворіла на кір 21 особа. Переважна більшість – це діти, але також захворіли семеро дорослих. Таким чином, кількість хворих в порівнянні з попереднім тижнем збільшилась на 20%.

Додамо, що з початку поточного року в області зареєстровано 3899 випадків кору. Серед захворілих 2171 дитина. Найбільше людей захворіли на кір у Вінниці (1 238 осіб),  а також у деяких районах: Хмільницькому (221 особа), Вінницькому (221 особа), Козятинському (214 осіб), Барському (191 особа), Калинівському (147 осіб), Літинському (137 осіб),  Шаргородському (122 особи), Тиврівському (117 осіб).

Із всіх захворілих 64 % не були щеплені проти кору, хоча єдиним ефективним засобом профілактики кору є вакцинація.

Міністерство охорони здоров’я рекомендує вчасно зробити щеплення від кору до версеня, адже є вірогідінсть, що з початком навчального року кількість хворих на кір зросте. На даний час, в усіх лікувально-профілактичних закладах Вінницької області, які проводять щеплення, є в наявності достатня кількість вакцини проти кору – 23435 доз вакцини КПК.

Кір — надзвичайно заразне інфекційне захворювання, що передається від хворої людини до здорової повітряно-крапельним шляхом, тобто під час чхання, кашлю або розмови хворого. Вірус кору може жити в повітрі та на поверхнях до двох годин після того, як хвора людина залишила приміщення. Дев’ять із десяти невакцинованих людей, що контактують із хворим, будуть заражені. Захворювання на кір може мати тяжкий перебіг і призвести до серйозних ускладнень — пневмонії, вушної інфекції, запалення мозку (енцефаліту) тощо, а також до інвалідності та смерті. Специфічного лікування від кору немає. Єдиний спосіб запобігти ускладненням і смерті від кору — вакцинація. Діти й дорослі, які не отримали профілактичне щеплення, перебувають у зоні ризику.

Окрім того, громадянам варто вакцинуватися від дифтерії та правця. За інформацією Міністерства охорони здоров’я, в Україні вкрай низький рівень вакцинації від цих хвороб. За даними Центру громадського здоров’я МОЗ України, вакциновані менше 70% дітей, а рівень охоплення щепленнями серед дорослих навіть нижчий.

Наслідки можливого спалаху дифтерії можуть бути набагато серйознішими. У випадку з кором, за статистикою, серед тисячі хворих помирає одна людина, то від дифтерії – від 50 до 100 смертей на тисячу інфікованих. В Україні за період з 2011 по 2018 рік зафіксували 40 випадків захворювання на дифтерію та 124 – на правець, – йдеться на сайті МОЗ України. 

Востаннє епідемія дифтерії в Україні була в 90-х роках ХХ сторіччя. Тоді через низьке охоплення дітей вакцинацією та відсутністю ревакцинації дорослих, захворіли близько 20 тисяч людей, 696 із них померли. До речі, дорослим необхідно проходити ревакцинацію кожні 10 років.

Зазначають, що наразі в усіх областях України є безкоштовна вакцина для профілактики дифтерії та правця.

Автор: Vежа

Адміністрація сайту

Поділитись публікацією
Вгору