× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Московський патріархат погрожував відставкою Коровію біля Вінницької ОДА. ФОТО

Сьогодні, близько 12:00 у Вінниці відбувся протест віруючих Української православної церкви Московського патріархату. Приводом для зборів вірян та духовенства стало “рейдерське захоплення церкви у Луці-Мелешківській” та “інші випадки по всій Україні”. Окрім співів релігійних пісень та прочитання Євангелія прозвучало також попередження Валерію Коровію, пов’язане з його відставкою.

Загалом під палючим сонцем до входу Вінницької ОДА зібралося декілька сотень вірян УПЦ [МП]. Первинно з’ясувати, в чому причина збору людей було досить важко – віряни радили “читати на плакатах”, а окремі представники духовенства не бажали давати коментар. Присутні віряни також підкреслювали, що вони українці і не люблять, коли їх пов’язують з Москвою.

   

– Сходіть хоч раз нашу церкву і послухайте про що тут моляться. Є тут Путін? Є тут Росія? – розповідала нам вірянка Людмила. Проте за декілька хвилин почалися побажання “многая літа” лідерам церкви, і одним з перших його отримав “блаженнійший Кирил“.

Зрештою, вдалося з’ясувати, що причиною протесту, зокрема, виступила боротьба за церкву між УПЦ (МП) та ПЦУ у Луці-Мелешківській. Винуватцем мітингуючі називали Ігоря Салецького, начальника управління у справах національностей та релігій Вінницької ОДА.

 

Саме за сприяння Ігоря Салецького, на місцях створюються фальшиві релігійні громади з держслужбовців, вчителів, та інших працівників бюджетної сфери. Людей, зазвичай не релігійних, а подекуди таких, що належать до інших конфесій. Як приклад, можна навести ситуацію в селі Лука-Мелешківська Вінницького району, де головою новоствореної релігійної громади ПЦУ є діючий депутат місцевої територіальної громади Леонід Пасічник, людина геть не релігійна.

Шановний Валерію Вікторовичу, звертаємо до Вас прохання вжити відповідних заходів, при необхідності – звільнення з посади щодо Ігоря Салецького, для запобігання порушення закону в релігійній сфері та забезпеченню дотримання рівних прав для всіх – наголосив представник духовенства у промові до людей, які зібралися під стінами ОДА.

Духовенство зазначило, що завтра планується зустріч представників церкви та Валерія Коровія “для досягнення конструктивних домовленостей щодо припинення беззаконня по відношенню до УПЦ”. Якщо ж домовленостей досягнуто не буде, протестуючі обіцяли ініціювати “збір підписів по всіх храмах Вінницької області під заявою до президента України з вимогою про відставку Валерія Коровія”.

Фото автора

 

Автор: Vежа

Адміністрація сайту

Поділитись публікацією
Вгору