Море квітів або як біля Вінниці вирощують голландські троянди

У Вінницькому районі, а саме у селі Некрасово, посадили тисячі кущів троянд. Вирощує квіти голландсько-українське підприємство “Декоплант”, яке є одним із провідних виробників садивного матеріалу на вітчизняному ринку. 

Підприємство спеціалізується на виробництві та продажу високоякісного садивного матеріалу троянд та ягідних культур.  Компанію було засновано ще у 2003 році, а з 2004 року підприємством активно розпочато власне виробництво саджанців троянд.

Як розповідає генеральний директор компанії Олександр Дусанюк, на сьогодні працівники підприємства обробляють близько 100 гектарів землі, але інтенсивно використовують лише чверть територіїІнтерес голландських інвесторів зумовлений тим, що Голландія традиційно є світовим лідером з виробництва декоративних саджанців і садивного матеріалу.

  • Основні труднощі в нашому виробництві полягають в тому, що присутній такий елемент, як щеплення культур, яке не можливо автоматизувати і проводиться дана процедура виключно вручну, – розповідає Олександр Дусанюк. – Для зберігання саджанців ми використовуємо 5 холодильників, з яких три є власністю нашої компанії, а двп орендується. У них саджанці перебувають в оптимальних умовах, ми маємо змогу контролювати температуру і вологість. Таким чином, саджанці зберігаються досить тривалий час, аж до моменту відправки на продаж.

На сьогодні “Декоплант” вийшов на рівень 70% придатних для реалізації саджанців від загальної кількості висаджених. До речі, у самій Голландії такий показник є досить добрим, але за словами генерального директора, на підприємстві вже почали впроваджувати нові технології, які дозволять збільшити показник до 80%.

З роботою підприємства знайомився перший заступник голови Вінницької ОДА Андрій Гижко, який зауважив, що в аграрній структурі сільськогосподарських підприємств, окрім зернових культур, мають бути й інші напрямки, завдяки яким будуть створюватись нові робочі місця:

  • На мою думку, було би правильним разом з використанням паїв створювати робочі місця для населення в сільській місцевості. І тоді люди б отримували заробітну плату і, як бонус, оплату за оренду паю. Для аграріїв створення робочих місць дасть змогу розраховувати ведення своєї господарської діяльності на більш тривалий проміжок часу.

Наразі компанія “Декоплант” є одним з лідерів на українському ринку з виробництва садивного матеріалу. Функціонує підприємство протягом усього року, адже після завершення сезону польових робіт розпочинається сезон заготівлі саджанців, зберігання та підготовки їх до реалізації.

Нагадаємо, що навесні вінницькі школярі висади сотні кущів троянд.

Фото з сайту Вінницької ОДА

Позначки: , , , , , , , , , , , ,

Автор: Vежа

Адміністрація сайту

Поділитись публікацією
  • Один з найкращих постачальників троянд для домашнього вирощування. повний ассортимент можна купити по лінку florium.ua/ua/dekoplant/