Молодь у раду: у Вінниці вперше в Україні студенти симулювали роботу депутатів

Протягом двох днів, 23-24 вересня, молодь моделювала роботу Вінницької облради в рамках ініціативи «Молодь у Раду!». Про це повідомляють на сайті облради.

36 студентів з дев’яти вишів Вінниччини спілкувалися з депутатами обласної ради, дізнавалися про їх повноваження та діяльність облради. Відбулося також обговорення на тему: «Чи повинна молодь займатися політикою?». Також студенти зустрілися з працівниками виконавчого апарату обласної ради, які провели презентації своїх управлінь, ознайомили зі структурою й порядком роботи облради.

Учасниками такого проекту стали переважно студенти, хоча вік учасників за критеріями відбору був від 16 до 35 років. Крім того, перевага на участь надавалася дівчатам та хлопцям з активною життєвою та громадянською позицією.

Отже, протягом двох днів учасники проекту дізнавалися про роботу обласної ради, її регламент, як формується і приймається місцевий бюджет, як проходять голосування. Також студенти моделювати роботу обласної ради та пробували себе у ролі депутатів. По завершенню заходу всі його учасники отримали  відповідні сертифікати.

  • Ми надали можливість молоді реальний шанс відчути себе депутатом з усіма тонкощами депутатської діяльності: комунікація, спільне прийняття рішень, протистояння ініціативам опонентів, – зазначила в.о. голови Студентського Парламенту Вінниччини Олександра Телегузова. – Такий проект-моделювання роботи стане досить корисним у прийнятті рішень вінницькою молоддю стосовно свого майбутнього.

Як повідомляють на сайті облради, реалізація першої в Україні програми проекту моделювання роботи обласної ради стала можливою на Вінниччині завдяки тому, що Вінницьку обласну раду визнано найпрозорішою в країні.

Проект «Молодь у Раду!» підтриманий програмою Democracy Reporting International «Вихід за межі Києва: посилення регіональних суб’єктів для сприяння ключовим політичним реформам»  та реалізовується випускниками Школи DRI, Студентським Парламентом Вінниччини у партнерстві з Вінницькою обласною радою.

Фото vinrada.gov.ua

 

Автор: Vежа

Адміністрація сайту

Поділитись публікацією
Вгору