«Мобільна пасіка» із закордонними бджолами: на Вінниччині чоловік вигадав пасіку на колесах. ВІДЕО

На Вінниччині бджоляр започаткував новий спосіб отримання меду – пересувну пасіку. Вулики не стаціонарні, вони «подорожують» квітучими полями на причепах.

Як розповідає у своєму сюжеті «НТН», наразі пасіка Олександра Довгалюка є чи не найбільшою в області та при цьому – унікальною.

Ідея «мобільної» пасіки чоловіку спала на думку кілька років тому. Відтак, надихнувшись досвідом європейських країн, де давно практикують перевезення бджіл, Олександр придбав кілька старих причепів від вантажівок та почав возити вулики полями.

  • Це багатокорпусна промислова система, і вся Європа, та й фактично весь світ її використовує. На сьогоднішній день у моїй пасіці 150 сімей, у кожній з яких в розпал сезону налічується по 70-80 тисяч бджіл, – говорить пасічник.

Фактично, головною перевагою такого вулика є можливість обирати те чи інше місце для збору меду, а ще такі вулики легші в обслуговуванні.

Втім незвичайною є не тільки пасіка, а й самі бджоли – вони є породистими, завезені з-за кордону та вважаються не такими агресивними, як вітчизняні. Окрім того, бджоли на цій мобільній пасіці є продуктивнішими за своїх «колег» на звичайній стаціонарній пасіці.

Загалом, більшу частину свого життя пан Олександр присвятив бджолярству. Відтак чоловіку вдалося відкрити магазин, в якому наразі продаються продукти бджільництва з його власної пасіки.

Автор: Юлія Плахтій

Журналіст

Поділитись публікацією
Вгору