× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Між зрадою і перемогою: “мережеві війни” навколо велосмуги на Воїнів-Інтернаціоналістів у Вінниці. ФОТО

Відучора велоспільнота Вінниці “кипить”, обурюється, жартує і дискутує з приводу ситуації, яка склалася з велодоріжками на вулиці Воїнів-Інтернаціоналістів у Вінниці. 

Насправді – через невелику частину цієї велодоріжки на невеликій частині вулиці. Там, на ділянці, де до головної прилягає другорядна дорога, комунальники нанесли яскраву фарбу, що позначає велосмугу… прямо на яму.

Фото Анни Пономарьової

 

Для українців, які полюбляють подібні комунальні “зашквари”, такі світлини та ситуації – просто “дар божий”, аби покпинити комунальників та розважитися в коментарях у різних соцмережах. Так сталося і цього разу: пост користувачки Анни Пономарьової лише на Фейсбуці зібрав десятки коментарів та майже триста поширень.

 

Згодом інформація поширилася ще й профільними вінницькими фейсбук-групами та навіть національними ЗМІ. А відтак комунальники швидко виправили недолік. І, звісно, це викликало ще більш бурхливу реакцію.

Фото Віталія Плясовиці

За тим навіть паблік головного міського телеканалу зробив з цього приводу пост у стилі “Стоп фейк”, і цим перевів “вогонь” вже на себе через некоректність формулювання.

 

Звісно, не змогли зреагувати на ситуацію і ми, адже як повірити, що у Вінниці, яка останніми роками вважається мало не українською велостолицею, можливі такі “факапи”? А якщо подібне і трапляється – чи може це довго бути не виправленим? Тож ми поїхали на власні очі оглянути місце надзвичайної події.

На диво, вже за кілька годин після останнього допису про “ремонт”, велосмугу справді привели до ладу і пофарбували резонансну ділянку відповідним кольором. Єдине, що викликає перестороги, це те, що фарбу, вочевидь, нанесли ще на свіженький асфальт, який досі “парував” і пахнув новою дорогою під час нашого там перебування.

Загалом же новостворені велосмуги на Воїнів-Інтернаціоналістів виглядають досить ефектно і, прямо скажемо – красиво. Однак протилежні емоції викликає поведінка вінницьких автомобілістів, які показово зневажають потуги міста покращити велоінфраструктуру та навмисно ставлять свої білосніжні позашляховики з веселими номерами та скромні “газельки” прямо на велосмуги.

 

І це при тому, що в момент паркування саме цих автомобілів (ми все бачили), буквально в кількох метрах була купа вільних паркомісць – більша частина від наявних, – яких тут направду достатньо.

 

Який суб’єктивний висновок з цієї кумедної, але від того не менш важливої ситуації?

Перше – це чудово, що у Вінниці з’являється все більше велошляхів. Друге – досить кумедно, коли комунальники фарбують ями. Третє – добре, що ці ж самі комунальники оперативно реагують на резонанс у соцмережах.

І четверте. З нетерпінням чекаємо муніципальних інспекторів з паркування, які зможуть оперативно прибирати автомобілі на штрафмайданчики за такий нахабний спосіб паркування. Адже як видно, в багатьох випадках ідеться зовсім не про проблему з недостатньою кількістю місць для паркування. А виключно про культуру водіїв та рівень їхньої поваги до решти вінничан. Зокрема до тих, які надають перевагу екологічним видам транспорту.

Читайте також: Цього жовтня у Вінниці відбудеться всеукраїнський Велофорум 2019

Автор: Андрій Качор

Головний редактор Vежі

Поділитись публікацією
Вгору