× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Містичний «Вій» та веселий «Буратіно»: у Вінниці відбулись «справжні» кінозйомки

Вже вкотре на День міста одна з локацій Вінниці перетворюється на справжній знімальний майданчик. Цього разу фестиваль «Vinnywood» зібрав глядачів та акторів на Майдані Небесної сотні.

Починаючи із 15-ї години тут знімали сцени з відомих кінофільмів. За півтори години вдалося відзняти три стрічки: «Вій», «Три мушкетери» та двічі – «Буратіно».

Як розповіла головний гример Олена, мета «VinnyWood» – дати людям можливість відчути себе справжніми акторами.

  • Тут є професійні гримери, звукооператори, режисери, костюмери – все по-справжньому. Понад десять фахівців, які роблять фактично справжнє кіно.

Спочатку акторів чепурили у спеціально облаштованій гримерці, давали папірці із текстом, пояснювали, як варто рухатись та говорити.

 

Вже на самій сцені фільм знімав професійний оператор. Керував процесом режисер та організатор проекту Григорій Сиротюк.

Після зйомок кожному «актору» в якості подарунку організатори вручали диск із записаною за його участю стрічкою.

Від середньовіччя до майбутнього: на День міста показали «Вінницю крізь час»

Маленькі «Буратіно» та «Мальвіна», Ігор та Аня, щоправда, не у повній мірі вміли читати, але врешті підкорили публіку своєю по-дитячому милою акторською грою.

 

А ось доросліші актори завзято вчили текст та намагалися повністю відтворити картину.

Наприклад, стрічка «Д’Артаньян та три мушкетери». Сцена, де Король вимагає у Королеви секретний лист, викликала у глядачів неабиякий інтерес завдяки харизматичності Короля та граційності Королеви.

Король з картини, а у житті – Микита, зізнався, що грати на сцені йому сподобалось.

  • Для мене це виявилось доволі легкою справою. Я колись працював у театрі Садовського, тому деякий театральний досвід маю. Я взагалі кіноман, тому для мене цікава справа акторська. Думаю, наш виступ можна оцінити як 10 з 10, – посміхається «Король».

На каву в трамвай: у Вінниці влаштували ресторан прямо на рейках. ФОТО

А ось двоє інших молодих людей вирішили зіграти у містичному фільмі «Вій». У Софії, яка грала роль панночки, слів не було. А ось її партнер по сцені, священник, а в житті – Влад та її хлопець, мав великий шмат тексту.

Зокрема пара зіграла сцену, в котрій панночка приходить до священника, а той захищається від неї, малюючи коло крейдою та читаючи молитви. Саме останнє виявилося для хлопця найважчим.

  

  • Та щось воно не задалося трохи, – каже Влад. Та варто відмітити, що з кожним дублем його репліки та дії ставали все більш впевненими. – Але мені сподобалось. Молитви жодної не знав, а тут стільки треба було їх казати.
  • Та то є привід вивчити хоча б «Отче наш», – додає Софія. – А от мені було зовсім неважко, бо слів не було, тільки міміка.
  • А не страшно було зніматися у такому містичному фільмі?
  • Знаю, що в труну в фільмі не можна лягати, вдягати білу сукню перед весіллям тощо. А тут певна доля страху була, але я намагалася про це не думати. Зараз абстрагуємося і все буде добре.
  • Самі зйомки та робота знімальної групи сподобалися?
  • Взагалі вся команда – молодці, так підтримували нас. В нас були прекрасні костюми, особливо вишиванка сподобалась. Ось хотілося б ще, щоб в нашому театрі, в який ми ходимо часто, теж були гарні костюми, і щоб там ремонт зробили. Ну, костюми там нібито є, але нам здається, що вже давно час їх поновити. Актору приємно зніматись у гарному вбранні та в гарному театрі. Та й люди б частіше ходили на вистави.

Вінниця розпочинає святкувати День міста. ФОТОРЕПОРТАЖ

Як зазначив сам режисер, Григорій Сиротюк, він приємно здивований готовністю вінничан грати як у милій дитячій казочці, так і в серйозних стрічках.

У Вінниці відкрили оновлене “панно” на Соборній. ФОТО

Та окрім кінопроб, на Майдані Небесної сотні була й інші творча локація – з десяток великих картин у форматі 3D. Вінничани могли зробити фото, «годуючи» жирафу льодяником, або ж «поплавати» разом із акулою.

 

  • Фото просто фантастичні, – говорить пані Наталя. – Ракурс обирати не важко, бо все професійно. Збираюсь біля кожної картини сфотографуватись. Такий собі квест на День міста має кожен зробити.

Фото Андрія Завертаного та авторки

                

Автор: Юлія Плахтій

Журналіст

Поділитись публікацією
Вгору