Місць для похованнь у Вінниці лишилося на два тижні: мешканці Сабарова продовжують блокувати будівництво нового кладовища

Сьогодні, 27 липня мешканці мікрорайону Сабарів продовжили блокувати роботу будівельної техніки, яка мала намір почати роботи з облаштування території для нового міського цвинтаря. Кілька десятків людей вийшли на дорогу, що веде на ділянку, де має з’явитися новий цвинтар та заявили, що не пропустять вантажівки та спецтехніку.

Частина мешканців виступають категорично проти створення нового кладовища в цьому місці: кажуть, що це може мати небезпечні наслідки для екології, зокрема з огляду на близкість до ділянки очисних споруд Водоканалу та річки Південний Буг.

 

Чиновники відкидають звинувачення та запевняють, що мають усі необхідні документи для початку будівництва та зокрема екологічні висновки, а також підкреслюють, що іншої ділянки, яка підійшла би для спорудження нового цвинтаря, у Вінниці немає.

  • Треба розуміти, шо Сабарівське кладовище наразі вже закрите – місць для поховання там більше немає. На цвинтарі в Луці Мелешківський місць лишилося на кілька десятків захоронень – їх вистачить на два тижні, – стверджує директор департаменту комунального господарства та благоустрою ВМР Володимир Ніценко.

З огляду на позицію місцевих мешканців, роботи з облаштування нового кладовища не можуть розпочатися вже протягом місяця. Чиновники стверджували, що пропонували людям компромісні рішення у вигляді спорудження дитячих майданчиків, вирішення проблем району, пов’язаних з водопостачанням тощо. Однак мешканці налаштовані категорично та на жодні поступки не йдуть.

   

  • Згідно з нормами законодавства, цвинтар має бути розташовано у приміській зоні. Натомість ця ділянка очевидно перебуває у межах міста, тому ми проти, аби поруч з Бугом та очисними спорудами ховали людей, – заявляє один з учасників блокування.

На місці присутньо багато правоохоронців у формі та камуфляжі, тут же – представники муніципальної поліції. Наразі вони не здійснюють жодних силових дій стосовно пікетувальників, а відпочивають біля будівельної техніки разом із самим будівельниками.

     

Багато протестувальників –частина яких прийшли на акцію з дітьми, – також сіли на скошену траву: дехто з них плете віночки з колосків, старші жінки – співають народних пісень. Пікетувальники заявляють, що їхня акція мирна, але й зазначають, що техніку для будівництва на ділянку не пропустять.

     

На запитання до Володимира Ніценка, чи будуть здійснені силові дії щодо розблокування дороги на місце початку будівництва, чиновник відповідає дипломатично:

  • Ми не хочемо жодних силових дій, не хочемо жодних конфліктів. Однак треба розуміти, що люди незаконно протидіють вести нам господарську діяльність, тому ми будемо діяти у правовому полі.

Станом на 10:30 обидві сторони протистояння лишалися на своїх позиціях, пікетування поступово почало переходити в стадію “облоги”. Чи відбудеться загострення конфлікту, а чи дощ змусить людей розійтися по домівках – дізнаємося вже зовсім скоро. VежА продовжує стежити за розвитком подій.

Фото Андрія Завертаного

             

Автор: Андрій Качор

Головний редактор Vежі

Поділитись публікацією
Вгору