× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Місія “Проголосувати”: реєстр виборців у Вінниці “в облозі” та продовжить роботу на вихідних. ФОТО

Державний реєстр виборців, що на вулиці Замостянський, 7 – єдине місце у Вінниці, куди можна подати заяву на зміну місця для голосування або ж перевірити свої дані в реєстрі виборців.

І якщо перевірити себе в реєстрі можна не виходячи з дому буквально за дві хвилини на офіційному сайті установи, то отримати право на зміну місця голосування можна лише звернувшись в єдиний кабінет на Замостянській.

Водночас непоінформовані громадяни масово рушили в офіс Держреєстру саме для того, аби перевірити свої дані в списках виборців, як завжди – в останні дні, коли це дозволяє закон. Тож вже кілька днів на третьому поверсі ЦНАПу – тіснява і величезні черги, які простягаються на сходи.

Тут же, на підвіконнях, на спинах сусідів і на сумках люди намагаються заповнити заяви на зміну місця для голосування. Прикметно, що сьогодні серед присутніх – багато молоді, а ще кілька днів тому основну частину складали пенсіонери.

Опитані нами кілька жінок і чоловіків старшого віку вперше почули про можливість перевірити свої дані онлайн, а молодь обурювалася, чому не можна було організувати чергу в онлайн-режимі або хоча би збільшити кількість місць у Вінниці, куди можна було би подати заяву.

Ми намагалися поставити ці запитання безпосередньо керівництву Державного реєстру, однак там вже другу добу не беруть слухавку, напевно, через величезний наплив людей. Водночас у самому реєстрі повісили оголошення, що у звязку із закінченням терміну подачі заяв (який спливає вже цього понеділка, 25 березня), установа продовжить свою роботу і на вихідних – працюватиме з 9:00 до 17:00. Перевірити цю інформацію в офіційних осіб нам не вдалося знову ж таки – через відсутність з ними контакту.

Нагадаємо, що для зміни місця голосування (якщо ви не місцевий, але проживаєте у Вінниці), можна ще до 25 березня включно. Для цього потрібно мати з собою паспорт, написати відповідну заяву (зразки заяв розвішані в самому приміщенні реєстру), а також мати документ, який підтверджує факт вашого проживання у Вінниці. Таким документом може бути договір оренди квартири, довідка з місця роботи, навчання, довідка про відрядження або ж про проходження лікування поза місцем офіційної реєстрації.

Вибори Президента України відбудуться вже 31 березня.

Автор: Андрій Качор

Головний редактор Vежі

Поділитись публікацією
Вгору