МІГ 15 на проспекті Космонавтів зняли з постаменту для «декомунізації». ФОТО

Радянський літак МІГ-15, який міг будь-якої миті впасти з постаменту, сьогодні зняли з опори за допомогою кранів та відвезли на вінницький авіазавод де його відремонтують та перефарбують.

Про це сьогодні заявив представник організації-генпідпрядника Олег Гончар під час імпровізованого брифінгу безпосередньо на площі, де зараз триває реконструкція. З його слів, від фюзеляжу літака спочатку від’єднають крила і в такому вигляді на спеціальній платформі доправлять на авіазавод “З крилами він просто не проїде по трасі” – уточнив Олег Григорович.

img_0730

Вже на заводі його почистять від іржі та заново пофарбують, а замість радянських червоних зірок на фюзеляж нанесуть жовто-блакитні символи українських Військово-повітряних сил. Реконструкція літака триватиме 25 днів, літак обіцяють повернути на місце щойно буде приведено в безпечний стан постамент. Орієнтовна вартість усього проекту становить близько 2 млн. гривень.

img_0757

Як пояснив присутній під час демонтажу літака історик Олександр Федоришен, “вінницький” МІГ-15 не має жодного стосунку до ІІ Світової війни, як зрештою, і всі аналогічні літаки, встановлені в якості памятників у містах України, позаяк ця модель не брала участь в боях на фронтах ІІ Світової. Такі літаки встановлювалися в СРСР у 70-их роках на честь військово-повітряних сил. “Сьогодні ж, коли ця площа переназвана на честь вінницького героя сучасної російсько-української війни, загиблого льотчика Костянтина Могилка, вочевидь цей літак виховуватиме патріотичні почуття у вінничан, зокрема й в учнів школи, яка розташована неподалік і в якій вчився сам Могилко”, – вважає Федоришен.

img_0720

Окрім того історик нагадав, що за чутками цей літак кілька десятків років тому вже намагався впасти з постаменту, але тоді якимось чином його закріпили. “А на початку 90-х років його облюбували безхатченки, які там просто жили”. Також Олександр зазначив, що подібний МІГ-15 наразі також демонтують у Тернополі: передусім через червоні зірки, намальовані на бортах літака.

img_0775

Як зазначив представник генпідрядника, загалом реконструкція площі станом на зараз завершена приблизно на 35%: зараз ведуться облаштування чаші майбутнього фонтану та басейну. “Завершити усі роботи ми плануємо до кінця листопада, однак у зв’язку з необхідністю реконструкції постаменту для літака, можливі певні затримки”, – уточнив Олег Гончар.

Фото Андрія Завертаного

Автор: Андрій Качор

Головний редактор Vежі

Поділитись публікацією
Вгору