Мешканці Павлівки пікетували Вінницьку ОДА, вимагаючи відновити пошкоджені будинки до морозів. ФОТО

Вставити вибиті шибки в будинках,  компенсувати збитки за знищену техніку, обстежити усі пошкоджені оселі (зокрема глиняні хати), а головне – чітко пояснити, алгоритм грошової компенсації постраждалим від вибухів в Калинівці – з такими вимогами сьогодні прийшли до Вінницької ОДА десятки мешканців села Павлівка.

  • Ми прийшли зі зверненням до обласних чиновників: коли відновлять наші будинки? Минуло три тижні – далеко не всім відремонтували оселі, у декого – хати досі без вікон. Де гроші, виділені Гройсманом? Якщо влада не почне працювати – ми перекриватимемо дороги, збиратимемо мітинги, оголошуватимемо голодування та встановимо намети, – емоційно говорить одна з пікетувальниць, показуючи звернення до ОДА та підписи під ним.

 

Мітинг проходить в оточенні великої кількості журналістів та камер, на ґанку ОДА поки жодного чиновника. Зрештою, до мітингувальників виходить депутат облради Валерій Скрипченко та повідомляє, що з людьми готовий зустрітися Василь Броварник – заступник голови ОДА. Тож за кілька хвилин – не без скандалів протягом шляху – увесь мітинг опиняється в сесійній залі Обласної ради.

   

Основні претензії мітингарів до чиновників – не достатня оперативність під час обстеження пошкоджених будівель, складання дефектних актів та компенсації постраждалим витрат, пов’язаних з відновленням пошкодженого майна. Люди бояться, що можуть не отримати грошей, які самі вже витратили на ремонт будинків, і просять видати… готівку.

   

  • Постанова Кабміну не передбачає безпосереднього контакту будь-кого з готівковими коштами, призначеними на ліквідацію наслідків вибухів на арсеналі. Алгоритм простий: відповідні служби складають дефектний акт, люди беруть рахунки, чеки, квитанції за вартість будматеріалів та послуг і з ними йдуть до сільського голови. Далі відбувається компенсація – пояснює Броварник.

У відповідь протестувальники на підвищених тонах вимагають збільшити кількість комісій, які будуть обстежувати будинки. “З наступного тижня почнеться похолодання, у нас діти? Коли вони все завершать, коли вставлять вікна? Залучіть комісії з інших областей!”, – вимагає одна з мешканок Павлівки.

Зрештою, до зали заходить Ярослав Пашкевич: один з волонтерів, який з перших днів після вибухів допомагав постраждалим відновлювати будинки.

  • А чому всі тут сидять? Там же комісія саме в Павлівці зараз проводить обстеження: заміряють вікна. Треба, щоб люди були вдома в цей час, – дивується волонтер. Броварник підтверджує інформацію: саме зараз інспектують будинки на вулиці Шкільній та Космонавтів у Павлівці. Дехто з мітингарів єхидно зазначає: “це вони все спеціально так підлаштували, щоб гроші вкрасти…”

Нарешті компроміс знаходять: заступник голови ОДА призначає відповідального чиновника, який тут же записує адреси павлівчан, яким потрібне негайне обстеження осель.

За словами Броварника, обстеження пошкоджених будинків сподіваються завершити до кінця наступного тижня: відтоді почнуть виготовляти та встановлювати вікна: головну потребу постраждалих. Як переконує чиновник – виробничих потужностей на це вистачає, грошей – теж.

Фото Ольги Мірошниченко

Позначки: , , , , , , , , , , , , ,

Автор: Андрій Качор

Головний редактор Vежі

Поділитись публікацією