× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Мер Вінниці має намір звернутися до СБУ щодо роздмухування ксенофобії в місті. ВІДЕО

Міський голова Вінниці Сергій Моргунов під час сьогоднішньої сесії Вінницької міської ради висловив намір звернутися до Служби Безпеки України у зв’язку з роздмухуванням національної ворожнечі та ксенофобії у місті окремими громадськими активістами.

Про це Моргунов заявив, відповідаючи на пропозицію депутатки Ганни Давиденко провести громадське обговорення щодо встановлення меморіалу Небесної Сотні у Вінниці. Нагадаємо, що Давиденко та її прихильники вимагають не встановлювати пам’ятник загиблим героям Майдану на одноіменній міській площі.

Давиденко зазначила, що з приводу цього є звернення ГО “Рада Майданів Вінниччини”, і її позиція з цього питання “абсолютно тотожна позиції громадських активістів”.

Окрім того Давиденко зазначила, що має звернення трьох родин героїв Небесної Сотні, які також просять не встановлювати пам’ятник загиблим на Майдані.

На це міський голова відповів наступне:

  • Я на це питання дивлюсь з іншого боку: завдяки певній кількості так званих громадських активістів, у Вінниці роздмухується національна ворожнеча, прояви антисемітизму та ксенофобії. (очевидно маючи на увазі дописи вінницьких протестувальників, в яких у встановленні меморіалу загиблим на Майдані ті звинувачують “жидів” – ред.)

  • Крім того вчиняється тиск та підбурювання родин загиблих героїв. Я точно знаю, які дзвінки їм надходять і що їм говорять, і під яким тиском вони пишуть ці заяви. То я на це відповідаю: візміться за голову, подумайте, що ви робите! У нас в місті є чудовий пам’ятник Шевченку, в бронзі. Дійшло до того, що почали обговорювати який у нього вигляд і на що схожі пальці у дітей з тієї скульптурної композиції. Шановні, з головою треба дружити!

Один із подібних антисемітських дописів активістки Таїсії Гайди

Окрім того, міський голова висловив думку, що дії протестувальників, які вимагають не встановлювати меморіал на честь загиблих героїв, спрямовані на користь російської пропаганди.

  • Ви подумайте, в чию гру ви граєте! У нас що, немає війни з Росією на Сході? Вже пишуть, що вся ця історія пішла по російських ЗМІ. Я звернуся до СБУ із заявою, де вимагатиму розслідування проявів антисемітизму у Вінниці, – підсумував свій виступ Моргунов, зазначивши, що “рішення прийнято, ніхто не буде займатися демагогією, і пам’ятник на честь загиблих героїв Небесної Сотні буде встановлено у Вінниці до 20 лютого”.

Нагадаємо, що кілька днів у Вінниці триває конфлікт навколо спорудження меморіалу загиблим героям Небесної Сотні на одноіменному міському майдані, коли територію, де має бути розташований пам’ятник, загородили будівельним парканом.Близько двох десятків протестувальників принесли туди металеві діжки та встановили намет.

Пізніше активісти погрожували будь-якими способами, в т.ч. незаконними, не допустити спорудження на цьому місці меморіалу на честь Небесної Сотні.

25 січня, охоронці майданчику, де планується встановлення меморіалу, заявили про напад на них з боку протестувальників.

Того ж дня ініціатори встановлення меморіалу, БФ “Подільска громада” оприлюднила власну заяву, в якій засуджує дії противників встановлення пам’ятника, та зазначили, що скульптура наразі виготовлена на 75%.

Фото та відео Андрія Завертаного

Автор: Андрій Качор

Головний редактор Vежі

Поділитись публікацією
Вгору